Google Chrome duraksadı!

Google Chrome duraksadı!
Web izleme şirketi Net Applications araştırma sonuçlarına göre Chrome'un kullanıcı sayısında son iki aydır artış gözlenmiyor.

İnternet tarayıcı pazarında liderlik açık ara farkla Internet Explorer'ın elinde. Ocak ayına kadar düşüş trendinde olan Explorer son iki ayda kullanıcı sayısında artış göstererek liderliğini devam ettiriyor. Kasım ayında Google ile tekrar anlaşma yapan Firefox ise son altı aydır %22 pazar payı ile ikinci sıradaki yerini koruyor.

Ağustos ayında %15 pazar payı ile üçüncü sırada olan Google Chrome Ocak ayında %20'lere yaklaşarak 5 ay gibi kısa bir sürede pazar payını %5 civarında arttırmayı başarmıştı. Fakat Ocak ayından bu yana browser pazarında meydana gelen değişiklikler Google Chrome'un istediği gibi gitmiyor. Web izleme şirketi Net Applications'ın Mart ayının başında yaptığı araştırmaya göre Chrome'ın pazar payında hafif düşüş var. Geçen Aralık ayında %19,1 ile en yüksek kullanıcı sayısına ulaşan Chrome, Şubat ayında %0,2'lik düşüş yaşayarak pazar payını %18,9'a çekti. Bu sonuçlara göre de Google Chrome tarayıcı pazarında Internet Explorer ve Mozilla Firefox'un arkasında kalmış oldu. Aşağıdaki grafikten 2011 Ağustos ayından bu yana pazardaki değişimi görebilirsiniz.

Tarayıcı payı grafiği 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi