Google, arama sorgularında Gmail sonuçlarını da gösterecek

Google, arama sorgularında Gmail sonuçlarını da gösterecek
Dünyanın en büyük arama motoru Google, artık yapılan aramalarda Gmail'i de kapsayacak.

Google yeniliklerine devam ediyor. Son olarak Google Maps'deki trafik servisini 130 şehre daha getiren Google şimdi de arama sonuçları ile alakalı bir yenilik ile karşımızda. Google, şu an test aşamasındaki yeni özelliği ile arama sonuçlarına Gmail'deki e-postaları da dahil edecek.

 

Google, arama sonuçlarının sağ tarafına ekleyeceği bir bölüm ile Gmail hesabınızdan ilgili e-postaları göstermeyi planlıyor. Şu an 1 milyon beta tester arayan Google, aradığımız bilgilerin bazen "burnumuzun ucunda" olduğunu söylüyor.

 

Google, özelliği şöyle açıklıyor: "Örneğin Tahoe'ye bir bisiklet yolculuğu yapmak istiyorsanız, arama sonuçları sayfasının sol tarafında arkadaşlarınızın bisiklet yolculuklarıyla ilgili e-postaları veya yemek yiyecek en iyi yerleri görebilirsiniz. Eğer ilgili bir e-posta bulursanız, onu genişleterek okuyabilirsiniz."

 

Kullanıcılar arama kutucuğuna yazdıkları anahtar kelimenin yanına bir de Gmail kelimesini eklediklerinde Google e-posta sonuçlarını da ana sütunda yer alan bir kutu içinde listeleyecek. Arama kutucuğuna yazılan terim içinde Gmail kelimesinin geçmesi Google’a kullanıcının bu sonuçlarla daha fazla ilgili olduğunu düşündürecek. Eğer Gmail kelimesi anahtar kelimeler arasına eklenmezse, Gmail sonuçları sağda gösterilmeye devam edecek.

 

Ayrıca isterseniz "kişisel sonuçları gösterme" sekmesine tıkladığınızda bu özelliği kapatıp sadece arama motorundaki sonuçları görüntüleyebiliyorsunuz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi