Google Arama sonuçlarına Favicon ekleme!

Google Arama sonuçlarına Favicon ekleme!
Arama sonuçlarına faviconların eklenmesi, zamandan tasarruf ederken aynı zamanda ziyaret etmek istediğiniz siteleri bulmanıza yardımcı oluyor.

Favicon İngilizce “Favorites Icon” kelimelerinin kısaltılmış şeklidir. İnternet üzerinde gezinirken adres satırında site adının baş kısmında görünür. Faviconlar internet tarayıcınızın yer imleri çubuğunda kullanılabileceği gibi Google arama sonuçlarına da eklenebiliyor. Faviconların bu şekilde kullanılabilmesi aradığınız şeyi daha kolay görebilmenizi sağlıyor.    

İnternet tarayıcısı olarak Chrome veya Firefox kullanıyorsanız Google Faviconları aşağıdaki adımları izleyerek kullanma imkanı bulabilirsiniz.

Adım 1. Öncelikle Google’da favicon görebilmek için Firefox ya da Chrome tarayıcılarımız için bir eklenti kurmamız gerekiyor. Eklentileri Chrome için buraya, Firefox için ise buraya tıklayarak kurabilirsiniz.

 Adım 2. Yukarıda resimlerde gördüğünüz gibi Chrome kullanıyorsanız "Chrome'a Ekle", Firefox kullanıyorsanız "Install" butonlarına basın ve eklentileri tarayıcınıza yükleyin.

Adım 3. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra artık Google ile arama yaparak faviconların aramalarda nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.


Google'da arama yaptığınızda çıkan sonuçlarda site isminin önünde favicon olarak siyah beyaz dünya ikonu varsa o site kendisi için herhangi bir icon belirlememiştir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi