Google arama sonuçları ve Google+ artık entegre

Google arama sonuçları ve Google+ artık entegre
Google kendi sosyal platformu ile arama sonuçlarını entegre ediyor.

Google arama sonuçları algoritmasında büyük bir değişikliğe giderek giderek, Google+ üzerinde yaptığımız yorumları arama sonuçlarında getireceğini duyurdu.

Sosyal medya hesaplarımızdaki yorumlarımızın ya da diğer bilgilerimizin arama sonuçlarında çıkması, arama sonuçlarının kalitesine nasıl etki edecek bunu zaman gösterecek. Daha önceden de Google, Facebook ile anlaşarak Facebook üzerindeki yorumları arama sonuçlarında çıkarıyordu fakat sonradan iki firma arasında anlaşma sona ererek Google, Facebook verileerine erişemez oldu.

Şu anda Microsoft'un Bing arama motoru üzerinde Facebook yorumlarımız, arama sonuçlarına yansımakta.

Sosyal medya ve arama devleri arasındaki anlaşmalar ya da anlaşmazlıklar, ilerde hızlı ve kesin bilgiye ulaşmadaki internet arama devleri arasındaki, arama sonuçlarına etkisi en büyük faktör olacağa benziyor. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi