Google Analytics'ten verimli iyileştirmeler

Google Analytics'ten verimli iyileştirmeler

 

Google Analytics yeni sürüme dilerseniz geçiş yapabiliyorsunuz ancak Google yaptığı duyuruda, yeni sürüme tam geçiş yapmadan önce profil kopyalama ve gösterge tablosu paylaşımının yanı sıra, e-posta, planlama ve pdf dışa aktarma gibi özelliklerin de aktif olacağını duyurdu. Yeni sürüme tam geçiş, bu özellikler kullanıma girdikten sonra gerçekleşecek. 
 

Sayfalar raporuna Sayfa İçi Analytics sekmesi eklendi!

Sayfa İçi Analytics'i, artık doğrudan, görüntülenmekte olan seçili sayfada başlatabilirsiniz. Bu sayede, Sayfa İçi Analytics raporlarına gitmeniz de gerekmez. Bu şekilde, seçili ayrıntılı inceleme düzeyinde Sayfalar, Gezinme Özeti ve Sayfa İçi sekmeleri arasında ileri ve geri hareket edebilirsiniz ve öncesine göre çok daha kolay bir şekilde ayrıntılı bilgiler toplayabilirsiniz.

 

Site Arama raporu Hedefler, E-ticaret ve AdSense 

ile kullanılabilir artık hedefler, E-ticaret ve AdSense geliri üzerinden, sitenizde yapılan aramalarla temel performans göstergeleriniz arasında bağlantı kurabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, birden çok ürün satışı yapan bir marka, artık hedeflerin, "bayan ayakkabıları" veya "el çantaları" gibi belirli ürünler sitede arandıktan sonra nasıl dönüşüm sağladığını kolayca anlayabilir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi