Google Adsense reklamlarını bloğumun neresine yerleştirmeliyim?

Google Adsense reklamlarını bloğumun neresine yerleştirmeliyim?
Google reklamları ile bloğunuzdan daha fazla para kazanmanız için reklam yerleşimini doğru yapmalısınız.

 1-Blog Ana Sayfaları

Bloğunuzun ana sayfasının düzenine ve yapısına bağlı olarak kullanabileceğiniz en iyi iki uygulama türü bulunmaktadır.

Daha yüksek marka değeri ve tıklama oranları (TO) elde edebilmek için, ekranın üst kısmına yerleşim hedeflemesinde kullanılacak 728x90 büyük şerit bir resim reklam yerleştirin.

Gezinme çubuğunun altına 160x600 geniş dikey reklam birimi yerleştirin. Bunları, metin ve resim reklam görüntüleyecek şekilde ayarlayın.

Sayfanızın uzunluğuna bağlı olarak, sayfanızın ortasına veya sonuna 728x90 büyük şerit reklam birimi yerleştirmenizi öneririz.

 

Bu seçenekte de yüksek bir marka değeri ve tıklama oranı (TO) elde edebilmek için, ekranın üst kısmına yerleşim hedeflemesinde kullanılacak 728x90 büyük şerit bir resim reklam yerleştirin.

Kullanıcıların dikkatini çekebilmek için, sağ gezinme çubuğuna iki tane 300x250 orta boy dikdörtgen reklam birimi yerleştirin. Bunları, metin ve resim reklam görüntüleyecek şekilde ayarlayın.

Sayfanızın uzunluğuna bağlı olarak, ilk gönderinin hemen üstüne 728x90 büyük şerit reklam birimi yerleştirmenizi öneririz.

2-Blog İçerik Sayfaları

İçeriğinizde 336x280 büyük dikdörtgen reklam birimi (metin veya resim) iliştirin. Bu reklam birimini sağ üst kısma yerleştirin.

İçerik ile yorumlar arasına ikinci bir 336x280 büyük dikdörtgen reklam birimi yerleştirin. 

Sol gezinme çubuğunun altına 160x600 geniş dikey reklam birimi ekleyin. Bunu, metin ve resim reklamlar görüntülenecek şekilde ayarlayın.

 

 

 

 

Bir diğer seçenekte ise iki tane 336x280 büyük dikdörtgen reklam birimi yerleştirin (metin ve resim). Bunlardan birini içeriğin sağ üst kısmına, metnin içinde olacak şekilde, diğerini ise makalenin altına ekleyin.

Sağ gezinme çubuğunun altına 300x250 orta boy dikdörtgen reklam birimi ekleyin. Bunları, metin ve resim reklam görüntülenecek şekilde ayarlayın.

 

 

 

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi