Google Adsense İpuçları

Google Adsense İpuçları
Google Adsense hesabınız üzerinde yapacağınız optimizasyonlar ile daha yüksek gelir elde edebilirsiniz.

En yüksek performansı gösteren reklam birimlerinizden birini (336x280, 300x250, 728x90 veya 160x600), şu anda hiç reklam göstermeyen veya yalnızca bir ya da iki reklam birimi gösteren sayfalara ekleyebilirsiniz. Bu, başta sitenizin yüksek trafikli alanları olmak üzere, sitenizin trafiğinden gelir elde etme olasılığınızı da yükseltir!
 

Yeni bir standart birim eklemek için;

  1. Hesabınızda oturum açın
  2. Reklamlarım sekmesine gidin
  3. "Yeni reklam birimi"ni tıklayın 
  4. Boyutu ve reklam türünü "metin ve resim reklamlar/zengin medya reklamları" olarak seçin
  5. Reklam biriminizi özelleştirin ve kodu sayfalarınıza ekleyin

AdSense programı, şu anda en fazla üç standart İçerik için AdSense reklam birimi yerleştirmenize izin vermektedir ve bunu ısı haritasının önerdiği yerleşimlerde yapmanızı özellikle öneririz. Üç standart reklam birimine ek olarak, üç bağlantı birimi ve iki arama kutusu ekleyebileceğinizi de unutmayın.

AdSense ile başarıya ulaşmanın 3 altın kuralını unutmayın:

  • Sayfa başına birim sayısını en üst düzeye çıkarın
  • Reklam birimi içeren sayfaların sayısını en üst düzeye çıkarın
  • Reklam birimi içeren sitelerin sayısını en üst düzeye çıkarın

Hassas Kategori Engelleme

Hassas kategori engelleme özelliği artık Türkçe'de de resmen kullanıma sunuldu. Hassas kategori engelleme özelliği ile, en çok 11 özel kategorideki reklamların sayfalarınızda görüntülenmesini engelleyebilirsiniz. Bu kategorilerdeki reklamlar, desteklenen dillerden herhangi birinde olmaları halinde, sayfalarınızı nasıl hedeflediklerine bakılmaksızın engellenir. Ayrıntılı bilgi için AdSense bloğuna göz atabilirsiniz.

 

Yeni AdSense arayüzüne eklenen yeni özellikler 

  • Performans raporları için sayfa düzeyindeki metriklere geri dönüldü
  • Artık, Oyunlar için AdSense ve Video için AdSense ürünlerine yönelik kanallar oluşturabilir, bu kanalları düzenleyebilir ve raporlar görüntüleyebilirsiniz.

Daha fazlası için Google Adsense bloğunu ziyaret edebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi