Google+ 400 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı

Google+ 400 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı
Sosyal medya devleri Facebook ve Twitter artık Google'ı enselerinde hissetmeye başladı.

Google'ın geçen yıl faaliyete geçirdiği ve büyük beklentileri olduğu sosyal ağı Google+, her geçen gün büyümeye devam ediyor.

 

 

Hayalet kasaba şeklinde eleştirilere maruz kalsa da Google+ ekibi gidişattan memnun. Google başkan yardımcısı Vic Gundotra tarafından açıklanan rakamlara göre de Google+ kullanıcı sayısı 400 milyonu geçmiş durumda. Durgunluk eleştirilerine ise Gundotra, sosyal ağın web ve mobil uygulama üzerinde 100 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu belirterek cevap veriyor.

 

 

Facebook şu anda 950 milyon kullanıcıysa sahip olsa da 100 milyon rakamına ulaşması 4 yılını almıştı. Google+ ise sadece 1 yılda bu rakamı geride bıraktı. Sosyal ağ daha iyi bir kullanıcı tecrübesi ve arayüz sunmak için çalışmalarına devam ediyor. Yıl sonunda Google+ için hedeflenen rakam ise 525 milyon.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi