Google 14. yaşını kutladı!

Google 14. yaşını kutladı!
Özel günler için hazırladığı “doodle”lar ile dikkati çeken Google, kendi doğum gününü kutlamayı da ihmal etmedi.

ABD merkezli arama motorunun ana sayfasını açanlar, 14. yıla özel  hazırlanan bir doğum günü pastasıyla karşılaşıyor. Üzerindeki mumlar önce görünmez  biri tarafından üflenen, sonra yavaş yavaş yenen ve biten pastanın altından  “Google” yazısı çıkarken, altında da Google'ın yaşını gösteren mumlar  beliriyor.

 

 

“Doodle” olarak nitelendirilen özel tasarımlı logolar, 1999 yılından bu  yana Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından kullanılıyor.

 

 

Doodle uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere,  kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek  dikkati çekmeyi amaçlıyor.

 

 

İnternet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o  güne, kişiye, konuya özel daha ayrıntılı bilgilere erişebiliyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi