Gmail'de yenilik!

Gmail'de yenilik!
Gmail’e ekteki dosyalar için arama özelliği geldi.

Tıka basa dolu posta kutunuzdan, istediğiniz dosyalara ulaşmak epey uğraştırıcı oluyordur. Gmail ise, bu sorunu fark etmiş olmalı ki, e-posta kutusunda yapılan aramaların içine dosyaların içeriklerini de ekledi.

 

 

İlk olarak yalnızca metin dosyası araması yapılmasına izin veren Gmail, daha sonra bu özelliğe Microsoft Office programları, Adobe Acrobat ve Powerpoint gibi dosyaların aranmasına da olanak sağladı. Bu özellik, şirketin, e-konu ile ilgili duyurusunun ardından yalnızca bir kaç ay geçtikten sonra aktif hale getirildi.

 

 

Gmail, daha önce dosya aramasına izin verdiği arama kutusuna, yeni eklediği özellikle, aranan dosyanın içinde geçen bir cümleyi aramanıza olana sağlıyor. Gmail’in yeni getirdiği bu özelliğe, Yahoo ve Outlook  gibi diğer e-posta servisleri uzun süredir sahip.

 

 

Yeni arama özelliği şimdilik sadece Latince karakterleri içeriyor. Aşamalı olarak kullanıcılara açılan özelliğin fonksiyonlarının genişleteceği bildiriliyor.

 

 

Google Ağustos ayında arama motoru sonuçlarına Gmail’in de dahil edileceğini duyurmuştu. Bu özellik kullanıma açılırsa Google’da aradığımız bir kelime için e-posta kutusundan da sonuçlar gösterilecek.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi