Gmail'de gönderilen eMaili geri almak!

Gmail'de gönderilen eMaili geri almak!
Gmail'de eMaili gönderdikten sonra maksimum 30 saniyelik süre içerisinde eMaili geri almanız mümkün.

Çoğunlukla geri almak istediğimiz eMailleri atar atmaz farkederiz. Gmail işte tam bu mantıkla, eMaili gönderdikten sonra maksimum 30 saniyelik süre içerisinde eMaillerinizi geri almanıza olanak sağlıyor. Gmail'de bunu ayarlamak oldukça kolay. Sadece 2 adımda bu özelliği ayarlamak mümkün. Aşağıda size resimli olarak da anlatımını yaptık. Gmail'de sağ üst köşede yer alan "seçenekler" iconunu tıklayarak posta ayarlarını seçiyoruz. Açılan sayfada "Labs" sekmesinde "göndermeyi geri al" özelliğini aktif hale getiriyoruz.

Etkinleştirdiğimiz bu özellikten 30 saniyelik süreyle yararlanmak için yine  Gmail'de sağ üst köşede yer alan "seçenekler" iconunu tıklayarak posta ayarlarını seçiyoruz. Açılan sayfada "Genel" sekmesinde "göndermeyi geri al" kısmından 5 saniyelik süreyi 30 saniyeye çıkarabilirsiniz.

Bu işlemleri tamamladığınıza göre artık Gmail'de bir eMail gönderdikten sonra 30 saniye boyunca geri al linkini aktif olarak görebilirsiniz. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi