Gmail'de farklı e-posta adreslerinden gelen iletilere aynı filtreyi uygulamak!

Gmail'de farklı e-posta adreslerinden gelen iletilere aynı filtreyi uygulamak!

Öncelikle "Gmail'deki filtreleri kullanarak gelen kutunuzu düzenleyin" ve "Gmail'e gelen ePostaları otomatik olarak başka bir hesaba yönlendirme" yazılarımızı incelemenizi öneriyoruz. Gmailde farklı e-posta adreslerinden gelen birçok iletiyi tek bir filtre kullanarak yönetebilirsiniz. Bunun için;

  1. Gmail hesabınıza giriş yapın.
  2. Herhangi bir Gmail sayfasında, üst kısımdaki Filtre oluştur'u tıklayın.
  3. E-posta adreslerini Kimden: alanına OR ile ayırarak girin. Kimden: alanında listelenen her öğenin etrafına parantez eklediğinizden emin olun.
  4. Diğer ileti kriterlerini de ilgili alanlara girin ve Bir Sonraki Adım'ı tıklayın.
  5. İletilerinize yapılacak işlemin yanındaki kutuyu işaretleyin.
  6. Filtre Oluştur'u tıklayın.

Oluşturabileceğiniz filtre sayısına yönelik bir sınır yoktur, ancak yalnızca 20 filtre başka adreslere yönlendirme yapabilir. Bu şekildeki filtreleri birleştirmek, filtreli yönlendirme kapasitenizi artırmak için oldukça etkili bir yoldur.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi