Gmail kişilerimizi CSV formatında nasıl kaydederim?

Gmail kişilerimizi CSV formatında nasıl kaydederim?
Gmail rehberimizi CSV formatında nasıl kaydederiz?

Türkiye'de de bir çok kullanıcının da kullandığı Google'ın mail uygulaması olan gmail'deki kişileri CSV olarak kaydedip istediğimiz uygulama içerisine çekebilmek şansımız var. CSV formatı artık evrensel bir format olduğundan bir çok uygulama bu formatı okuyup düzenli bir kayıt oluşturabilmekte.

Öncelikle gmail hesabınıza giriş yapın. Sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi rehber menüsüne basıp kayıtlı kişilerinize ulaşın.

techcekirdek.com

Rehber menüsüne ulaştıktan sonra aşağıdaki ekran resminde sağ üstte görünen menüden dışa aktar seçeneğini seçmemiz gerek.

techcekirdek.com

Bundan sonra işimiz artık bir kaç tıka kaldı. Hızlıca CSV dosyamızı oluştrabileceğiz.

techcekirdek.com

Son olarak yukardaki ekrana ulaşarak Dışa aktar butonuna basarak istediğimiz yerede dosyamızı kaydettikten sonra CSV dosyamız hazır olacaktır. Burdaki seçeneklere dikkat etmeliyiz. Eğer CSV dosyamızı direk olarak outlook ya da başka bir uygulama tarafından kullanacaksak ilgili seçeneğini seçmemiz gerekecek. Eğer CSV sadece başka bir google hesabımıza rehberi aktarmak için kullanılacaksa o zaman Google CSV formatını seçmemiz gerekecektir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi