Gmail Boomerang eklentisi ile hayatınız kolaylaşacak!

Gmail Boomerang eklentisi ile hayatınız kolaylaşacak!
Gmail'de sonra gönderilmek üzere e-postalarınızı programlayın ve gelen kutunuzdaki e-postaları zamanı gelince görünmeleri için gizleyin.

Boomerang; Chrome, Safari ve Firefox kullanıcıları için geliştirilmiş önemli bir web tarayıcı eklentisi. Eklentinin yaptığı 2 önemli iş var. Birincisi, sonra göndermek üzere e-postalarınızı saklıyor. İkincisi ise gelen kutunuzdaki e-postaları sonra görünmeleri için gizliyor. 

Normalde, e-postaları okur ve hepsine cevap yazmak isteriz. Elbette işi bitirmeden önce cevap yazamayacağınız e-postalar da olacaktır. Bu durumda işi yapılacaklar listesine ekliyoruz ve e-postayı da sonraki bir tarihte, işi bitireceğinizi düşündüğünüz bir tarihte, tekrar görünmesi için ‘boomerang’lıyoruz.

Eğer bir e-postaya o an cevap verecek durumda değilseniz ya da cevap yazacak yeterli bilginiz yoksa e-postayı sonra cevaplamak üzere ‘boomerang’layabilirsiniz. Böylece daha sonra e-posta tekrar kendini hatırlatıyor.

E-posta kutunuzun boş görünmesini sağlamak için gelen postalara ertesi gün cevap yazmak üzere görünmesini ayarlamak yaklaşık 1 dakikanızı alacaktır.

Boomerang gelen e-postaları sonraki bir tarihte geri çağırmakla kalmıyor aynı şeyi sizin göndereceklerinize de uyguluyor. e-Posta yı dilediğiniz bir tarihte göndermek üzere programlıyorsunuz. Eklentiyi yüklediğinizde direk olarak Gmail arayüzünüze ekleniyor. İşlem yapmak istediğiniz eMaildeyken yandaki Boomerang kutucuğuna tıklayarak eMaile yapmak istediğiniz tüm işlemleri uygulayabiliyorsunuz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi