Girişimciye soygun planı

Girişimciye soygun planı
Baybars Altuntaş kendine para ödeyecek çırak aramakta.

2011 yılının son günlerinde özellikle e-ticaret ve genç girişimcilere yönelik pek çok yararlı aktivite gereçekleştirildi. Bu aktiviteler arasında ilginç olanları da mevcut.

Baybars Altuntaş resmi web sitesinde kendisine çırak aramakta.

Ön Şartlar :

Üniversite öğrencisi veya mezunu olmak

Yüksek girişimcilik ruhu (?)

Yurt içi ve yurt dışı seyahatlere uyum sağlamak

Orta seviyenin üstünde İngilizce bilgisine sahip olmak.

Hemen sevinmeyin en önemlisi en başta yazıyor. 10000 USD + KDV, bence bu programa katılacaksınız önce şirketi kurun hem KDV'yi kullanırsınız.

Bu benim inandığım girişim desteği değil. Ben sahip olanın paylaşmasından yanayım, kapasitesi olanın işlenmesinden yanayım parası olanın değil. Bu konuda genç girişimcilere ağabeylik yapan pek çok başarılı iş adamı da bu paralı çıraklık olayını eleştirmekte. Özellikle twitter aracılığıyla programın ne kadar yanlış olduğu aktarılmakta. Çıraklık gibi yüzlerce yıllık bir değeri de bu şekilde kullanmış olması ayrı bir ayıp. Usta, yanına aldığı çırağı eğitir ancak eğitim için para almaz yardımlarına karşılık çırağına ücret öder. Pek çok sanat, zanaat ve ticaret birikimi bu kutsal ilişkiyle bugüne getirilmiştir. Seçilen çırağın cüzdanı değil yetenekleri göz önünde bulundurulmuştur.

Bir şey öğretmenin kutsallığını tam idrak edememiş bir insan bana ölümsüzlüğün sırrını verecek olsa kulaklarımı tıkarım. Duymak istemem zira o sözler zehirli bir mantığın ürünüdür. Hiç bir iyilik içermemektedir ve asla melek olamayacaktır o insan. Bizim gibi gençleri destekleyen siz değerli ağabeylerimiz, ne kadar büyük olduğunuz değil bize ne kadar sıcak davrandığınızdır bizim için önemli olan.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi