Gigabyte GSmart Akıllı Telefon Datastar'da

Gigabyte GSmart Akıllı Telefon Datastar'da
Gigabyte’ın GSmart markalı akıllı telefonları Türkiye’de satışa sunuldu.

DataStar, akıllı telefon pazarına Gigabyte GSmart ile giriyor. Öncelikle GSmart G1355 model akıllı telefonu satışa sunan şirket, önümüzdeki günlerde Gigabyte ürün yelpazesini genişletmeyi hedefliyor. 

 

Türkiye’de daha çok anakart, ekran kartı gibi bilgisayar bileşenleri ile tanınan Gigabyte, notebook’tan tablet bilgisayara, cep telefonundan iş istasyonuna kadar geniş ürün yelpazesine sahip, dünyaca ünlü bir marka. DataStar, Gigabyte’ın GSmart markalı akıllı telefonlarını Türkiye’de satışa sundu.

 

Gigabyte GSmart G1355 akıllı telefon, 4.3 inç ekranı ve çift SIM kart desteği ile dikkat çeken bir ürün. Android işletim sistemini kullanan ürün, 800MHz işlemci ve 5M piksel kameraya sahip. Güvenliği ön planda tutan ürün, hem özel alarm sistemine sahip, hem de güvenlik duvarı, potansiyel tehditleri otomatik olarak algılayarak kişisel verileri çalınmasını engellemek için bilinmeyen uygulamaları engelliyor. 

 

Çift SIM kart kullanan GSmart G1355’de SIM kartları arasında geçiş de son derece basit. Tek bir düğmeye dokunarak istenilen SIM kartına geçiş yapılabilen ürün, eğlenceyi de ihmal etmiyor. E-kitap okumak, radyo dinlemek, yüksek çözünürlüklü ekran ile video izlemek ya da oyun oynamak mümkün. Yazı yazmayı da kolaylaştıran ürün, parmağı hiç kaldırmadan harflerin üzerinde gezerek yazma olanağı sağlıyor. Ayrıca, hoparlörü açık kullanmayı kolaylaştıran uygulaması da GSmart G1355’in kullanıcı dostu özelliklerinden biri.

 

Öncelikle GSmart G1355 model akıllı telefonu satışa sunduklarını duyuran DataStar Pazarlama Müdürü Mahmut Ulucan, kısa süre içinde Gigabyte markalı farklı ürünleri de tüketicilerin beğenisine sunacaklarını açıkladı. “Gigabyte, Türk kullanıcısının özellikle anakart ve ekran kartı olarak tanıdığı ve tercih ettiği bir marka. Tamamlanmış donanım ürünleri; notebook, tablet bilgisayar, cep telefonu Türkiye’de fazla bilinmiyor. Biz Gigabyte’ın diğer ürünlerini Türkiye’de satışa sunmayı hedefliyoruz. İlk olarak da akıllı telefonları getirmeye başladık” diyen Ulucan, zamanla diğer ürünlerini de satışa sunmayı hedeflediklerini açıkladı.

 

DataStar tarafından satışa sunulan Gigabyte GSmart G1355’in bazı özellikleri ve fiyatı ise şöyle:          

 

- Android 2.3 işletim sistemi,

- Qualcomm MSM7227T 800Mhz işlemci,

- 4.3 inç dokunmatik ekran (480 x 800 piksel),

- Boyutlar: 129.8 x 69.8 x 11.5 mm

- Ağırlık: 168 gr.

- Çift SIM kart,

- 32GB mikroSD kart,

- 802.11 b/g/n kablosuz internet, FM radyo

- Bluetooth,

- 5M piksel kamera,

- Fiyat: 599 TL (KDV dahil)

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi