GetGlue

GetGlue

GetGlue eğlence odaklı aktivitelerin 'check in' mantığı üzerinde kurulmuş bir uygulama. Uygulama aracılığı ile dizi, tv, müzik, kitap, oyun ve düşünsel aktiviteler için check in yapabilmektesiniz. Check in yaptığınız aktivite ile ilgili yorumda bulunabilirsiniz. Ortak ilgi alanlarına sahip olduğunuz kişiler ile sohbet edebilirsiniz.

Uygulamaya Facebook hesabınız ile kaydolduğunuzda Facebook'taki ilgi alanlarınızı, beğendiğiniz filmleri, kitapları, v.b. otamatik olarak hesabınıza çekmekte. Kendi profilinizi oluşturup kişileri takip edebilir ve kişiler tarafından takip edilebilirsiniz. Üstelik Facebook'ta beğendiğiniz mevcut içerikleri de GetGlue'da beğenmiş oluyorsunuz. Bir güzel özellik daha beğendiğiniz filmin fragmanı mevcut ise GetGlue size bu fragmanı Youtube aracılığı ile izleme imkanı sunmakta. Bir başka eğlence noktası 'stickers'; Foursquare'nin bagdes'i gibi çeşitli check in'ler ile kazanılan ödüller.

Bence uygulama güzel ancak IMDB watchlist'i de ekleyebilsek süper olacak. Bunun dışında Türkiye için içerik olarak biraz eksik bir uygulama ancak 2 milyon kullanıcıya sahip. 2011'de Mashable tarafından en iyi çıkış yapan strat-up seçilmiş.  2011'de 100 milyon check in yapılmış. Uygulama gayet başarılı bir düşüncenin ürünü ama Türkiye için çok zayıf. Uygulama resimleri için galeriyi inceliyebilirsiniz.

Stream
Check in
Conversation
Sticker

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi