General Mobile kadro küçülttü

General Mobile kadro küçülttü
Telpa ve General Mobile kadrolarını birleştirerek küçülttü.

Telpa daha önce General Mobile'yi satın almıştı ancak şirket Samsung Mobile ve General Mobile operasyonlarını ayrı kanatlardan yönetmekteydi. Bunun için şirket bünyesinde iki ayrı satış ekibi mevcuttu. Dün ani bir duyuru ile bu iki kanadı birleştirdikleri açıklandı ve yaklaşık 35 kişilik bir kadronun işine son verildi. Bu kadroda bayi satış sorumlularından, bölge müdürlerine kadar değişik ünvanlarda çalışanlar bulunmaktadır.

Bu kararı almakta pek çok faktör vardır mutlaka. Öncelikle Samsung Mobile geçtiğimiz yıllarda Türkiye'ye depo kurmuş ve distribütör firmalara artık ithalat şansı bırakmamıştır. Bu da karlılığı ciddi oranda düşürmüş, pazar hakimiyetini kaybetmeye sebep olmuştur. Büyük teknoloji marketlerine Samsung'un direk satışları pazarı daha da daraltmıştır Telpa için. General Mobile ile ortaklığa başlaması ve Fatih projesinin pilot markası olması biraz keyif verse de, satışlarıdaki ciddi düşüş satış ekibinin 120 civarından 85'e çekilmesine sebep olmuştur.

Bunun başka bir sebebi de Telpa'nın bu kanalda ekiple değil fiyatla satış politakası başlatması olabilir. Daha önce ekibi aracılığı ile ciddi başarılara imza atmış şirket, bundan böyle fiyatlarının makullüğünü arttırarak satış anlamında başarı yakalamaya çalışacağı bir dönem başlatıyor olabilir. Şirket Samsung ve kendi markası olan General Mobile için dengeli bir çaba da sergileyebilir. Bunları zaman gösterecek. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi