Gelecekteki iPhoneların bataryaları hidrojen ile çalışabilir.

Gelecekteki iPhoneların bataryaları hidrojen ile çalışabilir.
Apple iPhone, iMac ve Macbook gibi cihazlarını daha küçük ve daha hafif pillerle çok daha uzun süreler çalıştırabilecek.

ABD patent ve marka ofisi Apple'ın 2 yeni patent başvurusunu yayınladı. Apple su, oksijen ve ısı kullanarak, hidrojen yakıt pillerini elektrik enerjisine dönüştürme yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Eğer bu çalışma hayata geçirilebilirse iPhone, iMac ve Macbook gibi cihazlar daha küçük ve daha hafif pillerle çok daha uzun süreler çalıştırabilecek.

Aslında hidrojen yakıt pilleri çok yeni bir teknoloji değil. Honda bazı araçlarında bu teknolojiyi kullanmakta, ancak ufak cihazların bataryalarında kullanılabilecek hale getirilmesi hiç te kolay bir iş değil. Apple patent başvurusunu yaptığına göre bunun bir yöntemini de bulmuş olmalı. Eğer bu teknoloji hayata geçerse, düşünsenize 2 haftada bir iPad inizi şarja takacaksınız. Ayda bir telefon şarj etmek kulağa çok hoş geliyor. Zaten batarya teknolojileri hususunda bu tarz bir iyileştirmeyi ben bireysel olarak tahmin de ediyordum.
 
 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi