Geleceğin bilim adamları Google Bilim Fuarı'nda buluşuyor!

Geleceğin bilim adamları Google Bilim Fuarı'nda buluşuyor!
Bu yıl ikinci kez yapılacak Google Bilim Fuarı için başvurular devam ediyor.

Google'nın bu yıl ikincisini düzenleyeceği ve tüm dünyada 13-18 yaş arası öğrencilerin katılımına açık olan yarışma ile geleceğin bilim insanları yaratıcılıklarını sergileyecek. Google'dan yapılan yazılı açıklamaya göre öğrencilerin fen, matematik, teknoloji alanlarındaki projeleriyle katılacağı proje yarışması Google Bilim Fuarı'na başvurular başladı. Türkiye'den yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler 1 Nisan'a kadar http://www.google.com/sciencefair/  adresine başvuru yapabilecekler.

Google ile birlikte CERN, The Lego Group, National Geographic ve Scientific American'ın desteği ile gerçekleştirilen bu etkinlik, tüm dünyadan 13 ile 18 yaş arasındaki öğrencileri bilime özendirmek, bilimsel deneyler yapmalarını ve bilimsel konularda merak uyandıran soruları sormalarını sağlamak amacıyla düzenleniyor.

Fuarda başarılı olanlar, velileriyle National Geographic tarafından 10 günlüğüne Galapagos Adaları'na gönderilecek. Büyük ödülü alan takıma Google tarafından 50 bin dolarlık burs verilecek ve takım üyeleri CERN, Google, the LEGO Group veya Scientific American'da staj imkanına sahip olacak. Ayrıca herkesin katılacağı online bir oylama da gerçekleştirilecek ve sonucunda çeşitli ödüller verilecek.


 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi