Galaxy Tab 2 10.1 raflarda

Galaxy Tab 2 10.1 raflarda
Samsung Galaxy Tab serisinin yeni üyesi Pazar günü satışa çıktı.

Samsung’un yeni tableti Galaxy Tab 2 10.1 ülke çapında satıcılar tarafından müşterilere ulaştırılacak. Satıcısından çeşitli boyutlarda sunulan cihaz 399.99$ olarak satışa çıktı.

Yeni tablet Android 4.0(Ice Cream Sandwich) işletim sistemi kullanıyor, ve 1 GHz çift çekirdek işlemciye sahip. Dahili 16 GB hafızaya sahip ve microSD desteği ile 32 GB’a kadar yükseltilebiliyor.

Cihaz 10.1-inç ekrana sahip ki bu güne kadarki en büyük ekranlardan biri. Ekran çözünürlüğü ise 1280x800 pixel.

Yeni iPad, 9.7-inç ekrana sahip ve 16 GB dahili hafızalı, Wi-Fi-only versiyonu 499$. Şu an marketin en popüler tableti.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1’de ise Wi-Fi-only versiyonu 399.99$ fiyatıyla piyasaya çıkıyor ve iPad 2 Wi-Fi-only 16 GB ile teknik özellikler olarak yarışmak için gayet güzel özelliklere sahip.

Samsung, alıcıya tablet boyutlarında da seçenekler sunuyor: Galaxy Tab 2 7.0, 7-inç ekrana sahip; ama Tab 2 10.1 ise 10.1-inç ekranı ile oyun ve film keyfini daha iyi yaşatıyor.

10.1-inç’lik cihaz şu an Best Buy, WalMart ve Office Depot perakende sitelerinde mevcut. Türkiye’ye gelmesi ise takdir edersiniz ki biraz meşakkatli, bekleyip bir operatör şirketinin anlaşmasını beklemek zorunda kalabiliriz.

IDC’nin söylemine göre Samsung 2011 yılında tablet pazarında Amazon Kindle Fire ve iPad’in arkasında üçüncü sırada.

iPad, %58.9

Amazon Kindle Fire, %6.9

Samsung, %6.3


 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi