Galaxy S4 mü, iPhone 5S mi?

Galaxy S4 mü, iPhone 5S mi?
Galaxy S4 satışları iPhone 5'i geçti!

Samsung Galaxy S4 satışları, yeni yayınlanan bir araştırmanın sonuçlarına göre Ağustos'ta dünya çapında iPhone 5'i geçti.

 

Araştırma firması Counterpoint'in raporuna göre Galaxy S4'ün Haziran'daki 7 milyonluk satışının Ağustos'ta 2 milyon gerilemesine rağmen Samsung, Ağustos'ta büyüme kaydeden tek akıllı cep üreticisi oldu. Firmaya göre bunun nedeni, Samsung'un Galaxy S4 mini Galaxy S duos ve Galaxy Fame gibi geniş bir Galaxy yelpazesine sahip olması.

 

Birinci sıradaki Galaxy S4'ü sırasıyla iPhone 5'in 16GB'lık ve 32GB'lık sürümleri takip etti. Dördüncü sıradaysa Nokia'nın uygun fiyatlı cebi Asha 501 yer aldı. Listenin devamında sırasıyla Samsung Galaxy Note 2, Galaxy S3 mini, S4 mini ve S3 var. Raporun üzerinde durduğu diğer bir konu ise cep kullanıcıları arasındaki takasın artması nedeniyle satışların azaldığı. Buna rağmen cep piyasası yılda yüzde 40-50 hızında büyüyor.

 

Galaxy S4 satışlarının yılsonuna kadarki dönemde Galaxy S3'ten yüzde 80 daha fazla gerçekleşmesi bekleniyor. Bu beklenti bir süre önce yüzde 100'lerdeydi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi