Galaxy S4 fırtına gibi!

Galaxy S4 fırtına gibi!
Galaxy S4, ilk 3 haftasında ne kadar sattı? İşte akıl almaz rakamlar ve yerle bir olan bir rekor!

Samsung'un geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü Galaxy S4, serinin kendisinden önceki üyesi olan S3'ün satış rekorunu kırmışa benziyor: 26 Nisan'da piyasa sürülen telefondan 10 Mayıs tarihi itibariyle tam altı milyon adet satıldı.

 

Galaxy S4, Samsung'un açıkladığı rakamlara bakılırsa, ilk üç haftada üç milyon adet satılan ağabeyi S3'ün elinde bulundurduğu rekoru da kırdı. Kore gazetesi Chosun'a konuşan bir firma yetkilisi, "Cuma günü itibarıyla (10 Mayıs) altı milyon birimden fazla S4 sattık. Ay sonu gelmeden 10 milyon barajını aşacağımızı tahmin ediyoruz."

 

Söz konusu rakamların gerçek satışları mı yoksa sevkiyatı yapılan telefonları mı ifade ettiğini anlamak çok zor. Ancak şurası kesin ki Galaxy S4 inanılmaz bir ilgi görüyor. Telefonun yine S3'e ait olan "100 gün içinde 20 milyon satış" rekorunu da kıracağına kesin gözüyle bakılıyor. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi