Galaxy S4 bu gece tanıtılacak!

Galaxy S4 bu gece tanıtılacak!
Samsung'un merakla beklenen yeni telefonu Galaxy S4 bu gece New York'ta düzenlenecek etkinlikle tanıtılacak.

Samsung'un büyük merakla beklenen Galaxy S4'ü hakkında, gerek kulaktan gerek şüpheli kaynaklardan sayısız şey duyduk. Galaxy S4'ün tam olarak neye benzediği gibi son detaylar henüz kesinleşmiş değil fakat bu gece, 14 Mart'ı 15 Mart'a bağlayan gece (Türkiye saati ile gece 02:00 civarında) her şey açıklığa kavuşacak. 


İşte bu gece karşımıza çıkacak muhtemel Galaxy S4'ün özellikleri şöyle:

 

Ekran

Galaxy S4, büyüyen ekran modasına uyacak ve muhtemelen HTC One ve Sony Xperia Z gibi büyük, 5-inç'lik tam HD bir ekrana sahip olacak. 

 

İşlemci

Samsung'un Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 gibi cihazlarda denenen ve kullanıcılar tarafından memnuniyetle kabul edilen dört çekirdekli işlemci mi, yoksa tüm gücünü kullanıp sekiz çekirdeğe mi geçeceği konusunda çok tartışma yaşandı. Ancak tahminimiz, çok daha pil dostu olan 1.8GHz'ye yükseltilmiş bir dört çekirdekten yana. 

 

Kamera

Samsung, daha önceki iki üst uç telefonunda 8MP'lik kamerayla yetinmişti. Bu yüzden en azından 13MP'lik bir kamerayı arka yüzde görmeyi bekleyebiliriz. Daha iyi bir resim kalitesine sahip ön kamera da umabiliriz. 

 

İşletim sistemi

Doğru olduğundan en çok emin olabileceğimiz özellik tabii ki bu. Galaxy S4'ün en son Android sürümü olan 4.2.1'e sahip olacağı ve yenilenmiş bir TouchWiz arayüzüyle geleceği kesin gibi.

 

Dış yapısı

iPhone 5, HTC One ve Sony Xperia Z'nin, cam ve metal gibi dış yüzeylere sahip olduğunu düşününce, S4'ün de bu trende uyacağını umuyorduk. Ama görünüşe bakılırsa S3'te bulunan aynı plastik yapıyla karşılaşacağız. 

 

Akıllı kaydırma 

(Smart Scrolling)Son birkaç haftada, S4'ün "Smart Scrolling" özelliğine sahip olacağı söylentileri yayılmıştı. Bu özelliğin sayfayı ellerimizi kullanmadan yalnızca gözlerimizle kaydırmaya yaradığı söyleniyor. 

 

Kablosuz şarj

Kablosuz şarj özelliği yeni duyduğumuz birşey değil, fakat bu sefer Samsung özelliği tam olarak S4'e uygulama niyetinde gibi. 

 

Pil

S4'ün, S3'te bulunan 2100mAh pilden daha iyi bir pile sahip olacağı kuşkusuz, çünkü güç canavarı ekran ve işlemcisini başka türlü besleyemez. Samsung'un bizi en azından bir günü kurtaracak kadar güçlü bir pil kullanmasını umuyoruz. 

 

"Home" tuşu

Samsung'un ünlü fiziksel Home tuşundan vazgeçeceği söylentileri Galaxy S3'ten öncesine kadar uzanıyor. S4 belki de bu düğmeye veda edecek, ancak bizim tahminimiz Samsung'un fiziksel düğmeden vazgeçmeyeceği yönünde

 

Çıkış tarihi ve fiyat

Galaxy S4'ün Nisan'ın sonu veya Mayıs'ın başında çıkmasını bekliyoruz. Fiyatı konusunda ise, bu telefon Samsung'un 2013 yılındaki en üst uç telefonu olacağı için, fiyat etiketinin 2 bin lirayı bulacağını söyleyebiliriz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi