Galaxy S3'ün İçinde Neler Var?

Galaxy S3'ün İçinde Neler Var?
Android delisi Galaxy S3'ü parça parça ettiler; bakalım içinden neler çıktı...

Samsung'un son Android canavarı Galaxy S3, iFixit ve Chipworks tarafından parçalara bölündü. Böylelikle telefon hakkında daha fazla bilgi edinilmiş olundu.
Galaxy III'ün içerisinde 2100mAh'lik bir pil bulunmakta. Aynı zamanda pil, telefonun NFC çipini üzerinde barındırmakta. Telefon üzerindeki cam, ekrana yapışık vaziyette bulunuyor. iFixit bu durumun ekranınızını değiştirmek zorunda kalmanız halinde maliyeti yükselteceğini vurguluyor. Samsung, Galaxy SIII'de ekran olarak yüzde 20 daha ince, fakat orijinali kadar sağlam olan Corning Gorilla Glass 2'yi kullanıyor.
Galaxy S III'ün içinin açılmasıyla yapılan en önemli keşifse cebin 8MP'lik kamera sensörünün iPhone 4S'inki ile aynı olması. Galaxy S III'ün 1.9MP'lik ön yüz kamerasının iPhone 4S'in VGA ön yüz kamerasını geride bıraktığını söylemeden geçmeyelim.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi