Galaxy S serisinden rekor!

Galaxy S serisinden rekor!
Galaxy S serisinde en son gelinen nokta...

Bundan tam iki yıl yedi ay önce piyasaya çıkan Galaxy S, o zamana göre dev ekranıyla ve 1 GHz işlemcisiyle akıllı telefon piyasasında yeni bir dönem başlattı. Android işletim sistemi ve Galaxy S serisi, Samsung'un mobil cihaz piyasasının lider firmalarından biri haline getirdi. Firmanın bu sene yapılan CES fuarında açıkladığı rakamlar, Galaxy serisinin maddi açıdan da tam bir başarı kazandığını gösteriyor.

 

CES 2013 fuarında açıklanan istatistikler, ilk modeli Mayıs 2010'da piyasaya çıkan Galaxy S serisinin (Galaxy S, S2, S2 Plus, S3 ve S3 Mini) tüm dünyada toplam 100 milyon adet satıldığını gösteriyor. Sadece son bir yıl içinde (10 milyonu son iki ay içinde olmak üzere) 40 milyon Galaxy S satmayı başaran Samsung şu an her gün 190.000 adet S3 satıldığını belirtiyor.

 

Bu satış rakamlarının tam olarak ne ifade ettiğini açıklamak için, bir zamanların en popüler telefon üreticisi olan Nokia'nın Lumia serisi ile ufak bir karşılaştırma yapabilirz. Windows Phone'lu Nokia telefonlar, geçen yılın son çeyreğinde 4,4 milyon adetlik satışa ulaştı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi