Galaxy Round vs Note 3 vs S4!

Galaxy Round vs Note 3 vs S4!
Galaxy Round, Galaxy S4 ve Note 3 karşısında!

Dünyanın ilk kavisli cebi Galaxy Round, belki de arka cebimizde Note 3 gibi düz ceplere kıyasla daha rahat taşıyabileceğimiz bir cihaz. Samsung Galaxy Round'un teknik özellikleri, Galaxy Note 3'ten ve Galaxy S4'ten çok da farklı değil. İşte Galaxy Round'un karşısında Galaxy S4 ve Note 3'ün özellikleri.

 

Tasarım

Galaxy Round, temelde Galaxy Note 3'ün özelleştirilmiş bir sürümü. Note 3'teki gibi 5.7 inç'lik bir ekrana sahip, ancak bu ekran düz değil iç bükey. Round'un arka tarafı da kavisli. Bu sayede telefonunuzu masanın üzerindeyken farklı yönlere doğru eğerek farklı işlevleri etkinleştirebiliyorsunuz. Örneğin kilit ekranını ve tarih, saat, cevapsız aramalar gibi bilgileri görmek için telefonu eğebiliyorsunuz.

 

Cihazın ölçüleri Note 3'ten sadece biraz farklı: 151.1 x 79.6 x 7.9mm. Note 3'ün ölçüleri ise 151.1 x 79.6 x 7.9mm idi.

 

Bununla birlikte Galaxy Round, 154 gram ile 168 gramlık Galaxy Note 3'ten daha hafif. Round'u henüz denemesek de, kavisli tasarımının onu tutmayı kolaylaştırdığına inanıyoruz.

 

Galaxy S4 ise 136.6 x 69.8 x 7.9mm ve 130 gram ile her iki cepten daha küçük ve daha hafif.

 

Ekran

1080p çözünürlüklü 5.7 inç Super AMOLED ekrana sahip cihaz, Note 3 ile aynı teknolojiyi kullanıyor. Note 3'teki S-Pen, Galaxy Round'da bulunmuyor. Round'un ekranı, Galaxy S4'ün ekranından 0.7 inç daha büyük.

 

Kamera

Her üç cep de kamera eş teknolojilerine sahipler. Cihazların arka yüzlerinde 13MP'lik, ön yüzlerinde ise 2MP'lik bir kamera bulunuyor.

 

Bağlantı

Kore'de ortaya çıkan Galaxy Round, LTE-A desteğiyle geliyor. Note 3 ve Galaxy S4'ün de LTE sürümleri var. Bunun dışında tüm telefonlar 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 ve NFC'yi destekliyor.

 

İşlemci ve yazılım

Bu alanda da şaşırtıcı bir fark yok. Galaxy Round, Note 3'ün 4 çekirdekli sürümü gibi 2.3GHz'lik Snapdragon 800 işlemciye sahip. 3GB'lik RAM'i ise Galaxy S4'ünkinden 1GB fazla.

 

Galaxy Note 3'ün Exynos 5 Octa 5410 işlemcili sürümü, 8 çekirdeğe sahip. Benzer bir seçeneğin Galaxy Round için de sunulması olası.

 

Üç cepte de Android 4.3'le karşılaşmayı umabilirsiniz.

 

Depolama

Galaxy Note 3 ve Galaxy S4, 16GB, 32GB ve 64GB kapasite seçenekleriyle sunuluyor. Galaxy Round'da ise 32GB'lık seçeneği kabul etmekten başka çareniz yok. Round, diğer iki cihaz gibi bir microSD slotuna sahip.

 

Pil ömrü

Bilgilere göre Galaxy Round, 2.800mAh kapasiteli bir pille geliyor. Dolayısıyla 3.200mAh kapasiteli pile sahip Note 3'e göre daha küçük bir pile sahip. Bu, yeni kavisli tasarımın bir dezavantajı olsa gerek.

 

Galaxy S4 ise 2.600mAh'lik bir pil sunuyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi