Galaxy Note 3 vs. Note 2!

Galaxy Note 3 vs. Note 2!
Samsung'un yeni tanıttığı Galaxy Note 3'ün özelliklerini Galaxy Note 2 ile karşılaştırdık!

Galaxy Note 3 sonunda ortaya çıktı. Galaxy Note 2'yi günümüze uyarlayan cep, bizi şaşırtacak kadar büyük bir yenilik ortaya çıkarmadı. Bu yazımızda boyutlarıyla telefon tanımını zorlayan Note 3'ü selefi Note 2 ile karşılaştırıyoruz.

Boyutlar

Galaxy Note 3, Note 2'den biraz daha büyük (5.5 inç yerine 5.7 inç). Note 2'ye göre daha büyük bir ekrana sahip olan Note 3, ona göre daha ince daha hafif. Note 3'ün ekran çözünürlüğü 720p'den 1080p'ye yükseltilmiş.

 

Pil, işlemci ve kamera

Galaxy Note 2'nin 3.100mAh kapasiteli pili, Galaxy Note 3'te 3.200mAh'ye yükseltilmiş. Note 3'ün işlemcisi, satıldığı bölgeye göre değişecek ancak ülkemizde büyük ihtimalle 8 çekirdekli (A15 1.9 GHz + A7 1.3 GHz) sürümünü göreceğiz. Note 2'nin işlemcisi, 4 çekirdekli 1.6GHz Cortex-A9 biriminden oluşuyordu.

 

Note 3'ün kamerası 8MP'den 13MP'e yükseltilmiş. Cihazda birçok ek yazılımsal özellik de bulunuyor.

 

Tasarım

Galaxy Note 3'ün arka yüzü, "dikişli deri" gibi görünen bir tasarımla yenilenmiş. Samsung, bu yeni tasarımla tutuş hissini bir miktar daha "kaliteli" hale getirmeyi amaçlıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi