Galaxy Note 3 Türkiye’de!

Galaxy Note 3 Türkiye’de!
Samsung, Galaxy Note 3’ü Türkiye’de satışa sundu.

Samsung, GALAXY Note 3’ü, 2.199 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ile 25 Eylül’de, tüm dünya ile aynı zamanda Türk tüketicilerle buluşturuyor. 

 

Gelişmiş, yenilikçi özellikler

3GB RAM'i ile daha hızlı ve daha güçlü bir performans sunan Samsung GALAXY Note 3; daha geniş (5,7 inç) Full HD Super AMOLED ekranının yanı sıra; 8.3 mm ile daha ince ve 168 g ile daha hafif bir tasarım sunuyor. Note 3 aynı zamanda daha güçlü ve daha uzun ömürlü bir pile (3,200mAh) sahip. Akıllı Dengeleme özelliğine ve güçlü CRI LED flaşa sahip, 13 megapiksellik arka kamera ile donatılmış olan Samsung GALAXY Note 3, kullanıcıların tüm görsel öykülerine, düşük ışık ve hareketli durumlarda bile canlılık katıyor. 

 

“Renkli” tercih edenlere özel tasarımlar

Modern Samsung GALAXY tasarımını daha da ileriye taşıyan Samsung GALAXY Note 3, yumuşak dokulu bir arka kapağa ve zarif hatlara sahip. Jet Siyah, Klasik Beyaz ve Uçuk Pembe renklerinde satışa sunulacak olan Samsung Galaxy Note 3, aynı zamanda birçok farklı renkte değiştirilebilir kılıf seçeneklerine de sahip olacak. 

 

Hayatınızı kolaylaştıran, hızlandıran ve daha heyecanlı hale getiren S Pen'e dokunun

Yeni S Pen, günlük işleri tek dokunuşla sağlayarak klasik not tutma deneyimini farklı bir boyuta taşıyor. Daha kolay ve kullanışlı biçimde tasarlanmış olan S Pen, telefon kullanımında önemli bir rol oynuyor ve tüm rutin işleri daha fazla kolaylaştırıyor. 

 

Kullanımı kolaylaştıran ve hızlandıran beş güçlü özellik paleti olan Temassız Komut (Air Command) sayesinde kullanıcılar; komutları ezberlemeye ya da farklı menülere bakmaya ihtiyaç duymaksızın, ekranlar arasında kolayca geçiş sağlayabiliyor. Temassız Komut özelliği aynı zamanda aşağıdaki tuş fonksiyonlarına da erişim sağlıyor: 

 

• Kullanıcıların el yazısıyla not yazmalarını, otomatik olarak uygulamalarını ve el yazısı ile yazılmış bilgiyi, formatlı içeriğe dönüştürmelerini sağlayan Görev Notu (Action Memo) ile anında bir çağrı başlatabilir, rehbere kişi ekleyebilir, harita üzerinde bir adrese bakabilir, web’de arama yapabilir, yapılacak işler listesine bir görev kaydedebilirsiniz.

 

• Karalama Defteri özelliği web, YouTube ve Gallery dahil çeşitli kaynaklardan toplanan içeriğin hepsini tek seferde görüp düzenleyebilmenizi ve izleyebilmenizi sağlıyor. Karalama Defteri ayrıca, içeriği daha sonra kullanmak üzere kaydettiğinizde, kaynak materyali veya URL'leri toplayarak, orijinal kaynağı ile ilişkilendirilebilmesini sağlıyor. 

 

• Ekran Notu (Screen Write) özelliği mevcut sayfanın tam ekran görüntüsünü cihaza kaydederek, bu görüntü üzerinde not almanızı veya ek bilgi yazmanızı mümkün kılıyor.

 

• S Finder, telefonunuzda kapsamlı içerik araması gerçekleştirmenizi sağlıyor. Tarih, yer ve içerik türü gibi anahtar sözcükleri girerek ilgili belgeler, olaylar, iletişim dizisi ve hatta yardım sayfasında arama gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca notlarınızda el yazısı ile girilmiş içerik ve ajanda uygulamalarında arama yapabilmenin yanı sıra; simge ve formülleri de arayabilirsiniz.

 

• Kalem Panceresi (Pen Window) özelliği S Pen'i, çizim yapmanın ve not yazmanın dışında gerçek bir çoklu görev deneyimi için, küçük bir uygulama penceresinin açılması amacıyla kullanmanıza izin veriyor. Ekranın herhangi bir yerine, herhangi bir boyutta bir pencere çizerek kolayca ve hızlı bir şekilde YouTube, Hesap Makinesi veya İnternet Tarayıcısı gibi başka bir uygulama penceresini, ekrandaki mevcut işlemi durdurmaksızın açabilirsiniz.

 

Daha gelişmiş bir not tutma deneyimi için yeni S Note kullanıcıların, kullanıcı dostu bir arayüz ve Easy Chart özelliğini kullanarak kolayca notlarını yazmalarını, düzenlemelerini ve kontrol etmelerini sağlıyor. Yeni S Note aynı zamanda Evernote veya bir Samsung hesabı ile senkronize edilebilirken, farklı cihazlarlardan erişilmesi ve görüntülenmesine de olanak tanıyor. Ayrıca web veya Note 3 içeriğinden istediğiniz görüntünün yalnızca belirli bir kısmını almak isterseniz, gelişmiş yeni Easy Clip özelliği sayesinde, arzu ettiğiniz görüntünün etrafını çizebilir ve sonrasında bu içeriği, daha titiz bir şekilde kırpılmış bir resme dönüştürebilirsiniz. 

 

Daha büyük ekran, daha zengin görüntüleme deneyimi

Daha büyük bir ekran sunan Samsung GALAXY Note 3 uygulamalarını geliştirerek, kullanıcıların ek ekran alanını tam anlamıyla kullanmalarını sağlıyor. GALAXY Note 3, 5.7 inç Full HD Super AMOLED ekranı sayesinde, Full HD içeriğin seyredilmesini farklı bir boyuta taşıyor. 

 

Flipboard uygulaması ile yapılan ortak bir çalışmanın ürünü olan ve kişiselleştirilmiş haberler, sosyal medya, eğlence ve anında içerik deneyimi sunan Dergim özelliği, takip ettiğiniz haber ve içeriklere daha kolay erişmenize olanak sağlıyor. 

 

GALAXY Note 3, kullanıcıların daha büyük ekranı, tam olarak kullanmalarını sağlayan gelişmiş çoklu görev yetenekleri de sunuyor: 

 

 Yeni Çoklu pencere ile bir pencereyi kapatmadan ya da yeni bir sayfa açmadan kesintisiz bir şekilde uygulamalar arasında gezinebilir, bu sayede programlar arasında üretkenlik ve işbirliğini arttırabilirsiniz. Ayrıca aynı anda iki pencerede, aynı uygulamayı da çalıştırabilirsiniz. Örneğin, bir tarayıcıda haberleri okurken, diğer bir tarayıcıda bir web araması gerçekleştirebilir veya ChatON üzerinden bir arkadaşınıza anlık mesaj gönderirken, diğerinde farklı birinden gelen mesajı okuyabilirsiniz.(Aynı anda açılabilecek uygulamalar değişiklik gösterebilir)

 

 Sürükle ve Bırak (Drag and Drop) özelliğini kullanarak metin veya resim gibi bir içeriği kolayca, tek seferde, bir pencereden diğerine taşıyabilirsiniz.  

 

• Kalem Penceresi (Pen Window) ekranda S Pen ile pencere çizmenize izin vererek; popüler uygulamaları başlatırken, GALAXY Note 3'teki mevcut görevleri sürdürebilir ve çoklu görev deneyiminizi geliştirebilirsiniz.

 

Group Play Originally introduced along with the GALAXY S4, Group Play allows users to play the same music, to play games together, and to share documenkullanıcıların aynı müziği çalmalarını, aynı oyunu birlikte oynamalarını ve belgeleri paylaşmalarını sağlarken; geliştirilmiş özellikleri sayesinde videoları arkadaşlarıyla paylaşmalarına ve içeriği aynı anda, birlikte oynatmalarına da olanak sağlıyor. Group Play aracılığıyla beş adede kadar cihazı birbirine bağlayarak, "büyük ekran" görüntü deneyimi de oluşturabilirsiniz. 

 

Samsung GALAXY Note 3 Özellikleri


2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G (HSPA+ 42Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

İşlemci

3G: 1.9 GHz 8 Çekirdek İşlemci ( A15 1.9 GHz + A7 1.3 GHz)

Ekran

5.7 inç (144.3mm) Full HD Super AMOLED ekran (1920 x 1080)

İşletimSistemi

Android 4.3 (Jelly Bean)

Kamera

Arka Yüz: 13 Mega-pixel BSI Sensör, Oto-Zum kamera Smart Stabilization ile birlikte, 
LED Flash (High CRI), ve Zero Shutter Lag ile
Ön Yüz: 2 Megapiksel Kamera BSI sensör Smart Stabilization ile beraber, 
Full HD kayıt ve oynatma @30fps

Dual Camera: Dual Shot / Dual Recording/ Dual Video Call
Kayıt ve oynatma: Full HD 30fps, Yavaş Çekim (FHD 60fps), Yavaş Çekim (HD 120fps)
Kamera Modu: Drama Çekimi, Sesli Çekim, Hareketli Fotoğraf, Eraser, En İyi Fotoğraf, En İyi Yüz, Güzellik Çekimi, HDR (High Dynamic Range), Panorama, Spor Çekimi, Golf, Surround shot, Live effect

Video

Codec: H.264, MPEG-4, H.263, VC-1, WMV7, WMV8, Sorenson Spark, MP43, VP8, HEVC
Kayıt ve Oynatma: Full HD (1080p),

Audio

Codec: MP3, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, AMR-NB/WB, Vorbis, FLAC(*), WAV(*)
(*) Ultra High Quality Audio (~192KHz, 24 bit) destekli

S Pen

Temazsız Komut: Görev Notu, Karalama Defteri, Ekran Notu, S Finder, Kalem Penceresi
S Note, Multi Window, new Easy Clip, Direct Pen Input

Katma Değerli Özellikler

Group Play: Müzik Paylaşma, Fotoğraf Paylaşma, Video Paylaşma, Doküman Paylaşma, Oyun Oynama

Story Album, S Translator

Samsung Smart Scroll, Samsung Smart Pause, Air Gesture, Air View

Samsung Apps, Samsung Hub, ChatON (Voice/Video Call, Share screen, 3-way calling), Samsung WatchON

S Voice™ Hands Free, S Health

Samsung Adapt Display, Samsung Adapt Sound
Dokunma hassasiyetinin otomotik ayarı (Eldiven Hassasiyeti)

Samsung Link, Screen Mirroring

Güvenlik Asistanı, Samsung KNOX

Google Mobile Hizmetleri

Chrome, Search, Gmail, Google+, Maps, Play Store, Hangouts
Voice Search, YouTube, Google Settings, Play Games, Messenger

Bağlantı

WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (HT80)
GPS / GLONASS 
NFC,  Bluetooth® v 4.0 (LE)
IR LED (Uzaktan Kumanda), MHL 2.0

Sensör

Hareket, Hız Ölçer, Jeomanyetik, Jiroskop, RGB
Işık, Barometre, Sıcaklık&Nem Oranı, Yakınsama

Hafıza

32GB Kullanıcı Hafızası + microSD (64 GB’a kadar)
3GB RAM

Boyut

151.2 x 79.2 x 8.3mm, 168g

Pil

Standart pil, Li-ion 3,200 mAh

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi