Galaxy Note 3 tanıtıldı!

Galaxy Note 3 tanıtıldı!
Samsung Galaxy Note 3'ü tanıttı!

Samsung, yeni dev ekranlı cebi Galaxy Note 3'ü ortaya çıkardı.

 

5.7 inç ekrana sahip Galaxy Note 3'ün öne çıkan özellikleri arasında daha hızlı, 2.3GHz dört çekirdekli (veya bölgeye göre 1.9GHz sekiz çekirdekli) işlemci, 3.200mAh pil, 3GB'lık muazzam bir RAM, 13MP'lik bir kamera, UHD (4K) video kaydı (modele göre değişiyor), 1080p'de 60 fps video kaydı var. 

 

Cihazın 1080p çözünürlüklü ekranında tabi ki Super AMOLED teknolojisi kullanılmış. Ekranın boyutu, 5.5 inç'lik Note 2'den biraz daha büyük, yeni satışa sunulan Galaxy Mega'nınkine yakın.

 

168 gram ağırlığındaki Galaxy Note 3, biri pembe olmak üzere 3 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacak. Cihazın Note 2'ye göre hemen farkedilen bir özelliği ise arka yüzünün "deri benzeri" bir yapıya sahip olması.

 

Galaxy Note 3'ün diğer yenilikleri ve fazlası

Kutusundan Android 4.3 ile çıkacak olan Galaxy Note 3, bir seri S Pen yeniliğiyle beraber geliyor. Tanıtımda uzunca yer verilen bu yeniliklerden Air Command, ekrana kalemle bastırdığınızda karşınıza yuvarlak şekilli bir menü getiriyor. Buradan Samsung'un kalem uygulamaları olan Screenwrite, Action Memo, Scrapbook, S Finder ve Pen Window'a ulaşabiliyorsunuz.

 

Samsung, Note 3 ile beraber S Pen'in kullanımını artırmak, onu uygulamalarla daha iyi etkileşim kurmamızı sağlayacak bir araç haline getirmek istiyor. Geliştirilen el yazısı desteği, yazdığınız yazılar içindeki telefon numarasını ve adresleri çıkarıp rehbere geçirebiliyor. Pen Window işlevi, ekrana bir kutu çizerek bir uygulamayı küçük bir kutu içerisinde çalıştırmanıza izin veriyor. Bu küçük kutu içinde YouTube, hesap makinesi, e-posta uygulaması gibi uygulamaları çalıştırabiliyorsunuz. Aynı anda birden fazla Pen Window açarak bu pencereleri istediğiniz yere taşımanız mümkün.

 

Note 3'ün tasarımında da önemli değişiklikler var. Az önce belirttiğimiz gibi Samsung, Galaxy Note 3'ün arkasında kullandığı plastiği bir miktar kabartarak ona "deri" görünümü vermiş. Kasanın kenarlarındaki sahte dikiş efekti ise bizce hiç de kötü görünmüyor.

 

32GB ve 64GB'lık sürümleri bulunacak olan Galaxy Note 3, 25 Eylül'den itibaren piyasaya sürülmeye başlanacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi