Galaxy Nexus tabletler Nisan'da çıkıyor!

Galaxy Nexus tabletler Nisan'da çıkıyor!
Google’ın uzun süreden beklenen Android işletim sistemine sahip tablet bilgisayarı Nexus, Nisan ayında teknoloji dünyasına tanıtılacak.

18 santimetre genişliğindeki tablet bilgisayarların lideri olan Amazon Kindle Fire’ın özelliklerini benimseyen Nexus, Fire ile aynı fiyattan, 200 dolara satılacak. 1280×800 çözünürlüğe sahip olacak Nexus, Android 4.0 (Dondurmalı Sandviç) işletim sistemi kullanacak. Ekran çözünürlüğü 1024x600 olan Fire ise Android 2.3 (Gingerbread) işletim sistemiyle çalışıyor.

Nexus, şu ana kadar beliren özellikleriyle Fire’dan üstün. Ancak Amazon’un, tablet bilgisayar piyasasının ikinci sırasındaki Fire’ın yeni modelini birkaç ay içinde tanıtması bekleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi