Fujitsu'nun yeni hibrit tableti!

Fujitsu'nun yeni hibrit tableti!
Dünyanın lider bilişim firmalarından Fujitsu, mobil iş dünyasına yönelik yeni hibrit tableti STYLISTIC Q702'yi tanıttı.

Yeni STYLISTIC Q702, klavyesiz bir tablette içerik kullanımının rahatlığını ve dizüstü bilgisayar klavyesini ekleme kolaylığını sunuyor. Ek pil gücü de bulunan ürün ile kullanıcılar hem tablet, hem de dizüstü bilgisayar kullanımının en iyi özelliklerinden faydalanabiliyor.

 

Yeni Fujitsu hibrit tablet, iş günü içerisinde tablet PC ve dizüstü bilgisayarlar arasında gidip gelme zorunluluğunu sonlandırıyor. Çok yönlü olmasının yanı sıra tek başına da güçlü bir tablet olan STYLISTIC Q702, opsiyonel klavyenin kolayca eklenmesiyle bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor.

 

Hafif, güçlü ve güvenli

 

STYLISTIC Q702, kullanıcılara mobilite ve verimliliğin mükemmel dengesini sunuyor. Klavyesinde saklanabilen yedek pil sayesinde fişe takılmasına gerek kalmadan gün boyunca istenen her yerden çalışılmasını sağlıyor. Ürünün ekranı güneş ışığında dahi rahatlıkla kullanılabiliyor. STYLISTIC Q702'nin opsiyonel olarak yerleşik 3G/UMTS ve 4G/LTE mobil veri özellikleri de bulunuyor. STYLISTIC Q702, günlük kullanımda meydana gelebilecek çiziklere karşı ise hafif ve dayanıklı magnezyum kaplamayla korunuyor. Klavyesiz haliyle tabletin ağırlığı yalnızca 850 gramdır.

 

Hibrit tabletin aynı zamanda eşsiz güvenlik özellikleri bulunuyor. Bunlar arasında biyometrik parmak izi sensörü, HDD ve BIOS şifre koruma, yerleşik Güvenli Platform Modülü (TSM - Trusted Platform Module), Intel Hırsızlığa Karşı Koruma Teknolojisi, Intel vPro Teknolojisi seçeneğiyle 3'üncü jenerasyon Intel Core i3 veya i5 işlemciler bulunuyor.

 

Yenilenen LIFEBOOK T serisi ürünler de tablet PC'den dizüstü bilgisayara dönüşüyor

 

Fujitsu, tabletlerden daha yüksek performans bekleyen mobil kullanıcılara yönelik olarak popüler LIFEBOOK T902'yi yeniledi. Fujitsu, LIFEBOOK T902'de yaptığı yeniliklerde 20 nesillik tablet PC deneyimini temel aldı. Yeni dual digitizer ve çoklu dokunmatik özelliği sayesinde yeni ekran rahatça kullanılabiliyor. Yeni LIFEBOOK eski modellere göre daha ince ve hafif olmasının yanı sıra en yüksek performansı sunuyor. Ürünün döndürülebilen ekran gibi kullanışlı, ince ayrıntıları bulunuyor.

 

Fujitsu Türkiye İstemci Teknoloji Satış Yöneticisi Gökhan Özveren:

 

"Yeni STYLISTIC Q702 hibrit tablet ile Fujitsu hem tablet, hem de dizüstü bilgisayar dünyasının en iyi özelliklerini sunuyor. Taşınabilirlik ve kullanım kolaylığı sunan tablet içerik kullanımı için eşsiz bir cihaz olmasıyla dikkat çekiyor. Bir klavyenin eklenmesiyle ise dizüstü bilgisayar dönüşen STYLISTIC Q702'de Excel dosyalarında çalışma veya iş teklifi hazırlama gibi işlemlerde kolaylıkla içerik oluşturulabiliyor."

 

STYLISTIC Q702'nin teknik özellikleri

 

• Pilin yanı sıra LAN (RJ-45) ve harici ekran desteğinin (VGA) de yer aldığı klavye istasyonu.

• Kalem ve dokunmatik girişli, LED arka ışıklı, 11.6 inçlik, HD dual digitizer, çoklu dokunmatik, parlamayan IPS ekran.

• USB 2.0 ve 3.0, HDMI, SD/SDHC genişleme yuvaları

• Opsiyonel 3G/UMTS veya 4G/LTE mobil geniş bant desteği (destek bölgelere göre değişebilir)

• İvmeölçer, jiroskop, manyetometre ve ortam ışık sensörleriyle akıcı bir kullanım deneyimi

• Video konferansları için çift mikrofon, ön ve arkaya bakan web kameraları

• 256 GB (FDE olmayan) ve 128 GB'ye (FDE) kadar disk seçenekleri

• Intel HD Graphics 4000

• 4GB DDR3 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi