Foursquare’den İstanbul’a Özel Rozet

Foursquare’den İstanbul’a Özel Rozet
Popüler konum tabanlı servis Foursquare'dan İstanbul'a özel rozet verildi.

Geçtiğimiz hafta 15 milyon kullanıcıya ulaştığını bildiren konum tabanlı servis Foursquare, üye sayısını hızla arttırmaya devam ediyor. Özellikle rozetleri ile kullanıcılarını ufak bir yarışın içerisine çeken Foursquare, özel rozetleri ile de çok güzel geri dönüşler alıyor ve Foursquare kullanımına özendiriyor.

Chicago için hazırladığı şehrin içerisindeki farklı noktalara check-in yapılarak alınabilecek “Windy Badge”i açıkladıktan sonra, tüm dünyadan gelen taleplere dayanamayıp yeni şehirler için kolları sıvadı.

 

 

En başta açıklanan üç şehir; Paris, Londra ve İstanbul!

Foursquare Türkiye ekibinin de yardımlarıyla İstanbul’daki en ilgi çekici noktalar belirlendi ve huzurlarınıza İstanbul için yaratılan “Bosphorus Badge” getirildi.

Özellikle partnerleri ile çalışan Foursquare, bu partnerlere özel rozetler (badge) oluşturarak kullanıma teşvik ediyordu. Bunlardan en ilginci ilk olarak NASA’dan bir astronotun uzaya check-in olarak (tabii sizin de uzaya gitmenize gerek yok, NASA’nın bazı müzelerini ve uzay merkezlerini ziyaret ederek alabilirsiniz) sahip olduğu NASA Explorer rozeti.

Şehir rozetlerine sahip olmak için, şehirlerin belirlenen 5 ayrı önemli ve ünlü noktasına check-in yapmanız gerekiyor. Şimdilik, Bosphorus Badge için belirlenmiş 48 adet mekan var. Bunlardan 5 tanesine check-in yaptığınızda rozeti kapıyorsunuz. Foursquare üzerinden de açıklanan bu 48 mekan işte şöyle;

1. Boğaziçi Köprüsü

2. Bağdat Caddesi

3. İstiklal Caddesi

4. Kadıköy

5. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü

6. Kapalıçarşı

7. Nişantaşı

8. Bebek

9. Ortaköy Meydanı

10. Galata Kulesi

11. Kız Kulesi

12. Sapphire Seyir Terası

13. Topkapı Sarayı

14. Çiçek Pasajı

15. Sultanahmet Meydanı

16. Ayasofya Müzesi (Hagia Sophia Museum)

17. Sultanahmet Camii

18. Turkcell Kuruçeşme Arena

19. Reina

20. Anjelique

21. Nevizade

22. Sortie

23. Suada Club

24. Babylon

25. Asmalımescit

26. İstinyePark

27. Kanyon

28. Cevahir

29. Palladium

30. City’s Nişantaşı

31. Kitchenette

32. Happy Moon’s

33. Hamdi Restaurant

34. Mano Burger

35. Kızılkayalar (Bağdat Caddesi)

36. Kızılkayalar (Taksim)

37. Kırıntı

38. Midpoint

39. Galata Muhallebicisi

40. Namlı Gurme

41. Nuteras

42. Çiya Sofrası

43. İstanbul Modern

44. İstanbul Akvaryum

45. Turkuazoo

46. Atatürk Olimpiyat Stadyumu

47. İstanbul Park

48. Türk Telekom Arena

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi