Fotoğraftan translate!!!

Fotoğraftan translate!!!

TextGrabber uygulaması elinizdeki yabancı dil yazıyı sizin için istediğiniz dile çeviriyor. Dahası bunu yazı halinden değil fotoğrafından alarak yapıyor! İster bilgisayardan, İster bir dergiden istediğiniz görüntüyü çekerek bunu Türkçeye çevirebilirsiniz. Hatta akıllı telefonunuzdan nette gezerken ekran görüntüsünü alarak ta bunu yapabilirsiniz ( ekran görüntüsü almak için üst tuş ile göbek tuşa aynı anda basmak yeterlidir). Çektiğiniz fotoğrafta hangi kısmın çevirilmesini istiyorsanız o kısmı seçerek bir karışıklığı engelliyorsunuz.  Sonrasında size görüntüdeki yazının text halini veriyor. Siz bu yazıda değişikliklere gidebilirsiniz. Bazı karakterleri okuyamamışsa bu düzeltmeleri manuel yaparak son halinde çeviri işlemini yapıyor.

Ne yazıkki çeviri işlemi cümleler uzakdıkça saçmalıyor. Türkçe desteğini ben yeterli bulmadığımı söylemem lazım. Muhtemel yazılımcılar en yaygın diller üzerinde ağırlıklı çalışmalarını yapmışlardır. Uygulama düşüncesi güzel, mantık güzel, Çalışma şekli çok güzel, çeviriside bir kaç güncelleme ile güzelleşerek çok daha güzel olabilir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi