Firefox web geçmişini nasıl silerim?

Firefox web geçmişini nasıl silerim?
Firefox web geçmişini nasıl sileriz?

İnternet explorer karşısında uzun zaman tek başına mücadele veren ve dünya çapında oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan firefox'u kullanarak web de sörf yaparken arkamızda bıraktığımız izleri nasıl silebileceğimizi size anlatacağım.

Öncelikle değinmekte fayda var, bu yazımda anlattığım tüm bilgiler Firefox 11 üzerinde gerçekleştirilmiştir. Firefox'un diğer versiyonlarında bu ayarlar farklılık gösterebilir.

İlk iş olarak Firefox'u açıyoruz.

techcekirdek.com

Bundan sonraki adımda ise aşağıdaki ekran resminde de görebileceğiniz gibi firefox'un ayarlar kısmına nasıl ulabileceğini görebileceksiniz. Sol üstteki Firefox butonuna tıkladıktan sonra Seçenekler butonuna tıkladıktan sonra ayarlar kısmına ulaşabileceksiniz.

techcekirdek.com

Yukardaki Seçenekler düğmesine tıkladıktan sonra ise asıl işi yapacağımız pencere açılmış olacak. Ekran görüntüsü aşağıda görebilirsiniz.

techcekirdek.com

Yukardaki pencere ekranınıza geldikten sonra Gizlilik butonuna basıcaz ve bundan sonraki adım da bir kaç tık ile istediğimiz bilgileri bilgisayarımızdan silmiş olacağız.

techcekirdek.com

1 numara ile işaretlenmiş yakın geçmişinizi silin butonuna bastıktan sonra 2 numaralı kısıma gelmiş olacağız. Bu kısımdaki seçenekleri kullanarak istersen son bir saatte ya da temizlenecek zaman aralığı kısmından istediğimiz zaman aralığını ya da şu ana kadar kayıtlı tüm bilgileri silmek istersekte burda kısımda gerekli seçeneği seçtikten sonra artık istediğimiz verileri bilgisayarımızdan kaldırmak için yapacağımız tek şey şimdi temizle düğmesine tıklamak. 

Bu işlemden sonra seçtiğimiz zaman aralığında ve seçilen veriler bilgisayarımızdan silinmiş olacaktır.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi