Firefox Android Reboot bugün başladı!

Firefox Android Reboot bugün başladı!
Firefox için oldukça zor bir karar. Android üzerinden Firefox'un performansı nasıl olacak?

Mozilla Firefox bugün kendini resmen tanıtıyor. Yayınlanmadan önce gelen ilk sorulara cevabı ise hazırdı: Performans. Bir ay sonra ise geliştirlmiş yeni sürümün piyasaya sürülmesi planlanıyor. Yeni sürüm bir çok nedenden dolayı Mozilla için stratejik bir öneme sahip. Akıllı telefonlar ve tablet bilgisayar sektöründe Firefox şu anda herhangi bir platformda yüklenmiş değil. Apple'ın IOS'u ve Microsoft'un Windows Phone işletim sistemlerini kapatması Mozilla'nın Android üzerinden mobil pazara girmesi için tek yol.
Firefox yöneticilerinden Mark Finkle, başlangıç sürümü ile çok daha hızlı bir kullanıcı arabirimi sunulacağını, önemli ölçüde daha az bellek kullanımı olacağını belirtti. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi