Firefox 12 resmi olarak duyuruldu!

Firefox 12 resmi olarak duyuruldu!
Firefox 11'in ardından aradan geçen 1,5 aylık süreden sonra yeni sürüm olan Firefox 12 resmi olarak duyuruldu!

Firefox aradan geçen 1,5 aylık süreden sonra yeni sürümü olan Firefox 12'yi resmi olarak duyurdu. Peki bukadar kısa sürede 11 ile 12 sürümleri arasındaki özellik farkları nelerdir onlara bakalım;

- Sayfa kaynağı artık sayfa numaralarını gösteriyor.

- Sayfa sonları, artık başlık özniteliğinde destekleniyor.

- "Sayfa içinde bul" özelliğinde sayfayı ortalamak üzere yapılan geliştirmeler.

- CSS özelliği "sütun-doldurma" destekleniyor.

- CSS özelliği metin-hizalama-sonuncu eklendi.

- ECMAScript 6 Map ve Set nesneleri için deneysel destek eklendi.

- Bazı OS X donanımlarında düşen WebGL performansı onarıldı.

Gizli bir özellik ise sıkça ziyaret ettiğiniz web sayfaları için yeni sekmede gösterilen "hızlı erişim" kısayolları. Bu özelliği etkin hale getirmek için adres çubuğuna about:config yazın ve browser.newtabpage.enabled girdisini bularak değerini "true" olarak ayarlayın. Ardından browser.newtab.url girdisinin değerini about: newtab olarak değiştirin. Firefox’u yeniden başlattığınızda boş sekmeleriniz, "hızlı erişim" görünümünde açılacaktır.

Unutmadan söyleyelim Firefox 12’nin Windows 2000, Windows XP RTM veya XP Service Pack 1 ile çalışacak son Firefox olması. Bundan sonraki Firefox’lar, çalışabilmek için Windows XP SP2 ve üzerine ihtiyaç duyacaklar.

 

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi