Fikrin var paran yoksa

Fikrin var paran yoksa
Eğer güzel bir fikriniz varsa toplumsal bir destekle neden bunu gerçeğe dönüştürmeyesiniz.
Zamanında yakın bir arkadaşımın yurt dışında şöyle bir proje var diyerek bahsettiği web sitesinin Türkiye versiyonu zamanla daha da büyük bir kesime hitap ederek büyüyor.
Projemefon, fikri olupta parası olmayanlara başka kullanıcıların küçük yardımları ile projelerini yapmaları için bir seçenek.

Sistem şu şekilde işliyor; Proje sahibi bu projeyi neden yapacağını, bu konudaki yeterliliğini ve projeye destek verenlere nasıl geri dönüş sağlayacağını belirtiyor. Karşılığında proje destekçileri destekledikleri tutar kadar proje sonunda projeden(projesine göre) hak kazanıyor. Örneğin yemek kursu açmak isteyen bir aşçılar türk milli takımından bir şef yaptığınız yatırıma göre kurstan bir indirim veya direk kurs alabiliyor. Eğer yaptığınız yatırım için gerekli tutar sağlanamazsa tutara destek veren tüm destekçilere paralarını iade ediyorlar. Eğer proje için gerekli tutar toplanırsa proje tutarının %10 'u Projemon sitesine kalıyor.

 

Bir nevi toplumsal olarak birbirimizi desteklediğimiz ve desteklerkende desteklerimizin karşılığını aldığımız bu güzel proje bir süre önce size anlattığımız Zumbara projesine benziyor.

Şu anda bazı projelerin destek alabildiği sistemden iyi bir fikriniz varsa sizde destek alabilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi