Fenerbahçe'ye özel arama motoru!

Fenerbahçe'ye özel arama motoru!
Fenerbahçeliler, bundan böyle merak ettikleri soruların cevaplarını kendileri için hazırlanan www.fbyandex.com.tr web sitesi üzerinden, ya da kulübün resmi sitesi www.fenerbahce.org üzerinde yer alan özel arama çubuğunu kullanarak bulabilecekler.

Fenerbahçelilere özel olarak tasarlanmış sitede, taraftarlar, takımları ile ilgili en güncel haberlere, ekonomi, trafik ve hava durumu gibi anlık bilgilere, Süper Lig puan durumuna ve maç programına tek bir sayfadan ulaşılabiliyor. Sitede ayrıca kulübün diğer web sitelerine bağlantılar da bulunuyor.

 

 

ÖZEL MAİL ADRESİ DE GELİYOR


Fenerbahçeliler, Yandex’in teknolojik altyapısıyla hazırlanan fbyandex.com.tr uzantılı e-posta hesaplarını alarak çok yakında kullanmaya başlayabilecek; bu sayede sınırsız kapasiteli e-posta kutularına sahip olacak ve 3GB’ye kadar boyutta dosya iletileri gönderebilecekler.

 

 

Bunun yanında Yandex’in çok yakında Türkiye’deki kullanıcılarının kullanımına sunacağı internet tarayıcısının Fenerbahçe temalı bir sürümü de, takımın taraftarlarına özel olarak hazırlanıyor. Bu açıdan Türkiye’de bir ilk teşkil edecek olan söz konusu tarayıcı, Fenerbahçelilerin internete açılan kapısı olacak.

 

 

AZİZ YILDIRIM: FENERBAHÇELİLERİ YENİLİKLER BEKLİYOR

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, söz konusu işbirliğiyle ilgili olarak şöyle konuştu: "Sevgili Fenerbahçeliler, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Yandex arasında stratejik işbirliği anlaşması imzalayarak, hızla gelişen dijital dünyada yeni bir adım daha atmış oluyoruz. Öncelikle Yandex Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Ali Bey’e ve bu anlaşmada emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kulübümüzün öncülük ve yenilikler konusundaki farkı göz önüne alındığında, Fenerbahçe ve Yandex isimlerinin bugün bir araya gelmesiyle birlikte, biz Fenerbahçelileri bir takım yeniliklerin beklediğini bildirmek isterim. Fenerbahçe’nin teknolojik-dijital çalışmaları bir yandan sürüyor, en kısa sürede yeni tanıtımlarla karşınızda olmayı diliyoruz. Fenerbahçe Yandex işbirliğinin iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum."

 

 

Tören sırasında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a sembolik olarak fbyandex.com.tr e-posta adresini takdim eden Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ise, “Yerel değerlere önem veren bir internet şirketi olarak, ülkemizin en önemli ve en köklü kurumlarından biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü ile bir araya gelip böyle bir projeye imza atıyor olmaktan son derece mutluluk duyuyorum. Fenerbahçelilerin, internete açılan pencereleri olacak olan fbyandex.com.tr portalini ve Türkiye’de bir ilk olarak kendilerine özel hazırladığımız Fenerbahçe temalı tarayıcıyı beğeneceklerine inanıyorum. Tüm Fenerbahçe camiası ve Yandex için hayırlı olsun” dedi.

 

 

'EN BÜYÜK SPOR KULÜBÜ' TARTIŞMASI


Geçtiğimiz ay Galatasaray ile Yandex arasında benzer bir anlaşma yapılmıştı. Arama motorunda 'Türkiye'nin en büyük spor kulübü' yazılınca ilk sonuç olarak Fnerbahçe'nin resmi sitesinin çıkması sarı-kırmızılı taraftarlardan tepki çekmişti. İki takımın taraftarları konuyu özellikle sosyal medyada yoğun bir biçimde tartışmıştı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi