Federal mahkemeden twitter'a yaptırım

Federal mahkemeden twitter'a yaptırım
Twitter a federal mahkeme tarafından uyarı verildi

Her zaman yüksek sesle demokrasiden bahseden ve demokratlıkları ile övünen Amerika, federal mahkeme twitter a yaptırım uygulama kararı aldı.

Sebebi ise wikileaks diye bildiğimiz, Amerikan gizli belgelerini yayınlayan site ile alakası olduğu düşünülen 6 kişinin twitter hesaplarının kapatılmasını istedi. 

Bu karar sonrası Amerika daki sivil toplum kuruluşlarından karara büyük tepkiler gelmeye başladı. Bu kararla herkesin aklına olması gereken şey ve tekrar üzerinde iyi düşünülmesi gereken, Amerika daki bir federal mahkeme kendi ülkesinde bulunan twitter ya da facebook gibi tüm dünyada yoğun bir şekilde kullanılan hizmetlerin federal mahkemelerce, kullanan kişinin hangi ülke vatandaşı olduğuna bakılmaksızın özel bilgilerine her türlü erişim hakkı veriyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi