Farklı tarayıcı ayarlarını Chrome'a geçirme!

Farklı tarayıcı ayarlarını Chrome'a geçirme!

Internet Explorer ve Mozilla Firefox kullanıcı sayısı gittikçe azalış gösterirken Google'ın Chrome tarayıcısına olan ilgide gün geçtikçe artış göstermektedir. Internet Explorer veya Mozilla Firefox kullanıyor ve Google Chrome'a geçmeyi düşünüyorsanız tarayıcınızdaki tüm bilgileri yeni kullanacak olacağınız Chrome'a geçirmeniz mümkün. Özellikle sonradan unuttuğunuz ve tarayıcınızın hatırladığı şifreleri, yer imleri gibi önemli bilgileri Chrome'a geçirerek eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Tüm bunları yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

İlk olarak Chrome ile bir oturum açıp tarayıcı menüsünün sağ tarafında bulunan İngiliz anahtarı şeklindeki İngiliz anahtarı simgesi simgeye tıklayın. Açılan menüden Seçenekler (Mac ve Linux kullanıyorsanız Tercihler'i) seçin. Karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsü gelecektir.

Seçenekler'i tıkladıktan sonra "Kişisel Öğeler" seçeneğine tıklayarak yukarıdaki pencerenin aynısı göreceksiniz. En altta bulunan "Başka bir tarayıcıdan veri al" seçeneğini seçin. Bu seçeneğe tıkladıkdan sonra aşağıdaki pencereyi göreceksiniz.

Yukarıdaki pencereden de anlaşılacağı gibi Mozilla Firefox yada Microsoft Internet Explorer tarayıcılarından hangisinden veri çekmek istiyorsanız açılır menüden tarayıcıyı ve altında bulunan bilgi türlerinden isteğinizi seçerek "Al" butonuna basın. Bu işlemden sonra eski tarayıcınızdaki bilgiler artık Google Chrome taşınmış olacak.Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi