Farenizin otomatik gizlenme ayarı

Farenizin otomatik gizlenme ayarı
Bilgisayarınızda filmeleri veya videoları izlerken mouse imlecini gizleyen küçük bir program bu.

 

Çoğu kullanıcı film izlerken mouse imlecini gizleme için ekranının sağ alt köşesi kullanır. Film izlerken dikkatinizin dağılmamasını istiyorsanız tek kalan seçeneğiniz ekranın kenarlarıdır. Windows un yeni versiyonundaki problem mouse imlecinin belli bir süre inaktif kaldıktan sonra kaybolmamasıdır.

Sorunu çözmenin yolu ise AutoHideMouseCursor programından geçiyor.

Programın kullanımı oldukça kolay ve küçük boyutlu(flash diskinizde olması sizin için sorun teşkil etmez)

Programı indirdikten sonra , exe dosyasını çalıştırabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Başlangıç ayarlarında inaktif kalma süresi 5 saniyeye ayarlı bunu değiştirmek için sol alt taraftaki slider ı kaydırabilirsiniz. Start with windows ile programın her açılıştıa aktif olmasını sağlayabilirsiniz.
Seçenekler den "always start minimized "seçeneğinin aktif olduğundan emin olmalısınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayarlar sadece bu kadar artık belli bir hareket etmeyen imleç kendiliğinden kaybolacaktır. Sadece ev kullanımı için değil word , excel gibi programlarda da işinize yarayabilir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi