Facebook'un yeni mobil uygulaması

Facebook'un yeni mobil uygulaması
Facebook, mesajlaşmayı ve fotoğraf paylaşımını kolaylaştırıyor.

Facebook bugün yayınladığı yeni mobil uygulamasında size iki tane daha ek sunmakta. Birisi daha önceden de ayrı bir uygulama olarak kullanılan 'Messenger'; Facebook üzerinden mesajlaşmanızı kontrol edebildiğiniz bir uygulama diğeri 'Kamera'; fotoğraf paylaşımınızı kolaylaştıran bir uygulama.

Kamera aslında Facebook'un Instagram'ı niçin aldığını açıklar gibi. Video ve ya fotoğrafı çekip, etiketleme işlemini yapıp anında Facebook hesabınızda paylaşabilirsiniz. Şimdilik fotoğraf üzerinde her hangi bir işlem (Instagramdaki gibi) yapamamaktasınız ancak ilerleyen zamanda gelebilir. Uygulama fotoğrafı 960x720 olarak çekmekte. Instagramdaki fotoğraflarınızın da Facebook hesabınızda 'Instagram Fotoğrafları' adında bir klasörde toplanmaya başlaması da 'Kamera' uygulamasıda Facebook'un Instagram için harcadığı paraya değeceğini göstermekte.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi