Facebook’un sonu mu ?

Facebook’un sonu mu ?
Yatırım şirketlerine göre facebook un sonu yakın

Ironfire Capital yatırım şirketi uzmanlarından Eric Jackson, Facebook’un en az 5, en çok 7 yıl sonra ömrününün sona ereceğini belirtti. Mevcut şartların değişmemesi durumunda Facebook’un en geç 2020 yılında iflas bayrağını çekeceğini iddia etti.

Facebook’un sonunun Yahoo gibi olacağını kaydeden Jackson, Yahoo hala para kazanıyor, hala karlı bir şirket, 13.000 çalışanı var fakat piyasa değeri ve kazançları zirve yaptığı 2000 yılının sadece yüzde 10′u kadar’ diye konuştu.

Facebook’ta pek çok şirket için reklam gösterme seçeneği olduğunu bildiren Jackson, mobil tarafta gelir getirecek bir yapısının olmamasının dezavantajını yaşayacağını ve şirketin karının her geçen gün daha da azalacağını bildirdi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi