Facebook'un son numarası!

Facebook'un son numarası!
Facebook'un üzerinde çalıştığı iddia edilen yenilik ne; ne işe yarayacak?

Facebook'un bazı mobil sağlayıcılarla "sosyal arama" adında bir hizmet üzerinde anlaştığı ortaya çıktı. İlk olarak Fransız hizmet sağlayıcısı Orange ile sunulacak hizmetin arkadaşınızın numarasını bilmeden onu aramanıza izin vereceği söyleniyor.

 

 

Sosyal arama hizmeti, Facebook'un cep telefonu uygulamasından ve masaüstünden aramaya yapmaya izin verecek. Arama için karşı tarafın telefon numarasına ihtiyacınız olmayacak. Hizmetin 2013 yazında Fransa'da kullanıma açılması bekleniyor. Sosyal aramanın Fransa'nın ardından Orange'ın hizmet verdiği diğer ülkelerde de kullanıma sunulması olası.

 

 

Facebook'un bu yeni arama işlevini uluslararası olarak sunup sunmayacağı ise bilinmiyor. Bunun yanında sesli arama özelliğinin Facebook kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacağı da merak konusu.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi