Facebook'un CEO'su Zuckerberg, elindeki Facebook hisselerini 1 yıl boyunca satmayacağını söyledi

Facebook'un CEO'su Zuckerberg, elindeki Facebook hisselerini 1 yıl boyunca satmayacağını söyledi
SEC'e bildirilde bulunan Zuckerberg, en azından 1 yıl için Facebook hissesi satma niyeti olmadığını vurguladı.

Facebook hisseleri borsada dün 17,55 dolarlık en düşük seviyesine ulaştıktan sonra günü 17,73 dolardan kapattı. 38 dolardan halka arz olan bir firmanın hisselerinin 4 ay içerisinde bu seviyelere gerilemiş olmasının yatırımcılar için çok parlak bir manzara olduğunu söylemek zor.

 

Yatırımcılar için hisselerin değeri bu kadar düşükken satmak mı, yoksa sabrederek yükselmesini beklemek mi daha doğru bir hamle olacak kestirmek pek mümkün değil. Dustin Moskowitz ve Peter Thiel satmanın daha doğru bir hamle olduğunu düşünenlerden. Her ikisi de yakın zamanda sahip oldukları hisselerin bir kısmını elden çıkartacaklar.

 

En azından 1 yıl boyunca hisse satmayacağını açıklayan Zuckerberg ise gelecekten ümitli gözüküyor.

 

Diğer yandan hisselerin yarı yarıya değer kaybettiği sırada satmak Zuckerberg için çok karlı bir hamle gibi de görünmüyor. Halka arz esnasında yaklaşık 1,1 milyar dolar değerinde hisse sattıktan ve çok düşük bir faiz oranına sahip mortgage ile ev aldıktan sonra nakde sıkışık da sayılmaz. Ayrıca Zuckerberg’in bu manzarada hisse satması bile tek başına hisselerin daha da değer kaybetmesine neden olabilecek bir gelişme olabilir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi