Facebook'tan Yeni Özellik: Dinle

Facebook'tan Yeni Özellik: Dinle
Facebook Müzikseverleri hedef alan yeni özelliği ile artık aynı anda bir çok kişiye gerçek zamanlı müzik dinleme olanağı sunuyor.

Facebook Müzikseverleri hedef alan yeni özelliği ile artık aynı anda bir çok kişiye gerçek zamanlı müzik dinleme olanağı sunuyor.

901 milyon kullanıcıya sahip olan sosyal ağın dev ismi Facebook resmi blogundan yaptığı duyuruya göre, “Listen With Friends” (Arkadaşınla Dinle) özelliği sayesinde Facebook kullanıcıları sadece bir tuşa basarak senkronize ettikleri Spotify ya da Rdio uygulamasıyla gerçek zamanlı müzik dinleyebilecek.

Yakın zamanda gerçekleşecek olan halka arzın söz konusu olduğu sitede mali açıdan gerileme gözüksede üye odaklı çalışmalarına devam ediyor. Uygulamanın çalıştırılmasıyla şarkının istediğiniz kısmını ya da tamamını aynı anda dinleyebiliyorsunuz. Turntable.fm adresindekine benzer bir uygulamanın devreye girmesiyle Facebook kullanıcısı DJ gibi hareket ediyor. Spotify ya da Rdio arayüzünden şarkı seçiliyor ve en fazla 50 kişi aynı anda şarkıyı dinleyebiliyor. Dinlenen şarkılar ve yapılan değişikler de profillerde görülebiliyor.

Spotify sistemini kullanarak hizmet veren yeni özellik sayesinde, sağ tarafta yer alan sohbet sütununda Spotify ya da Rdio üzerinden müzik dinleyen 'arkadaş'ların yanında bir nota işareti çıkıyor. Bu işarete tıklandığında dinlenen şarkıya ortak olunabiliyor, başka bir şarkı da belirlenebiliyor.

Milyonlarca üyeye sahip olan Facebook bu özelliği ile hem rakiplerine zor günler yaşatıp hemde müziğin yeni adresi olmayı planlıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi