Facebook'tan 'Organ Bağışçısıyım' güncellemesi

Facebook'tan 'Organ Bağışçısıyım' güncellemesi
Facebook yeni bir güncelleme ile organ bağışına destek olacak.

Facebook eşine az rastlanır bir güncelleme gerçekleştirdi. Zaman tünelinizdeki önemli olaylara 'Organ Bağışçısıyım' güncellemesini ekleyebileceksiniz. Mark Zuckerberg ve Sherly Sandberg bu yeni güncellemeyi birlikte duyurdular. Mark Zuckerberg güncelleme fikri için Steve Jobs'tan esinlendiğini de duyuru sırasında belirtti. Fikrin gerçekleşmesinde rol oynayan bir başka kişi de Mark Zuckerberg'in doktor olan kız arkadaşı.

SSS ve duyurularda Facebook organ bağışının önemi, yetersizliği sebebi ile yaşamını yitirenleri ve tıp otoritelerinin konuyu sosyal medyaya taşımakla daha iyi çözümler bulabileceklerini belirtti. Bu konuyla ilgili güncellemeler diğer güncellemeler gibi gizlilik sınırlamasına dahil. Herkes, arkadaşlar ve sadece ben gibi kısıtlamaları kullanabilirsiniz.

Bir organ bağışçısıysanız ve bunun çevrenizdekilere ilham vereceğini düşünüyorsanız, güncellemeyi yapmak için önce zaman tünelinizi açınız. 'Hayatındaki Önemli Gelişme' kısımını seçerek buradan 'Sağlık ve Sıhhat' kısmını seçtiğinizde 'Organ Bağışçısı Oldu' gibi bir kısım açılacak. Bu kısımdan güncellemeyi tamamlayabilirsiniz. Uygulama henüz kullanıma açılmadı ancak duyurusu bugün resmi olarak yapıldı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi