Facebook'tan dev hamle!

Facebook'tan dev hamle!
Facebook, Microsoft'un geçtiğimiz yıllarda 6 milyar dolara aldığı Atlas'a talip oldu.

İş dünyasında dev firmaların, yeni nesil şirketleri satın alışına artık alıştık. Sosyal medya çağıyla birlikte bu ezberler bozuluyor. 10.yılını doldurmamış firmalar, dev bütçelerle rakiplerini satın alıyor. Halka açılan Facebook kötüye giden hisse satışlarını düzeltmek için yeni bir plan yaptı.

 

 

Hissedarlarını memnun etmek isteyen Facebook, Microsoft'un geçtiğimiz yıllarda 6 milyar dolara aldığı Atlas'a talip oldu. Microsot, Atlas çözümlerine sahip olmak için aQuantive firmasını satın almıştı ancak beklediği ivmeyi bir türlü yakalayamadı. Anlaşılacağı üzere Facebook, Atlas sayesinde Google'a rakip bir reklam ağı oluşturmak istiyor. Ayrıca Atlas çözümlerinin avantajlarıyla Facebook taşeron site yapısına da geçmeyi hedefliyor. Sosyal medya devi, mobil reklamlardan 2012'in son çeyreğinde 150 milyon dolar kazandığını belirtti. Facebook'un bir sonraki hedefi Atlas'tan alacağı güçle mobil reklamcılığa yön vermek olacak.

 

 

Microsoft'un Facebook'tan Atlas Çözümleri için ne kadar ücret talep edeceği bilinmiyor. Analistler, Microsoft'un iyi niyet göstergesi olarak 6 milyar dolara yakın bir fiyatla Facebook'la aralarını iyi tutmaya çalışacağını iddia ediyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi