Facebook'tan bedava görüşme!

Facebook'tan bedava görüşme!
Facebook kullanıcılarına ücretsiz telefon görüşmesi imkanı sunuyor.

Facebook'un bu ayın başlarında Kanada'da test etmeye başladığı sesli arama işlevi, iOS'taki Messenger uygulaması yoluyla artık ABD'deki kullanıcılara da sunuluyor. Wi-Fi veya mobil ağ üzerinden sesli arama yapmak için arama yapmak istenilen kişiyi açıp, sağ üstteki "i" simgesine tıklayıp "ücretsiz arama" seçeneğine dokunmak gerekiyor.

 

Şu an sadece Apple'ın mobil işletim sistemi iOS'taki Facebook Messenger için sunulan işlevin yakın zamanda Android'e de gelmesini bekleyebiliriz. Bu işlevi kullanarak yapılan sesli aramalar, tarifenizdeki dakikaları harcamıyor, ancak Wi-Fi yerine 3G üzerinden konuşulduğunda, haliyle veri tüketiyor.

 

Benzer işlev Skype, Viber gibi uygulamalar tarafından zaten sunuluyor. Ancak bu uygulamalara sahip olmayan kullanıcıların popüler Facebook Messenger'a sahip olma ihtimali daha yüksek. Ek olarak, arama yaparken dakikalarını harcamak istemeyen kullanıcılar, bu işlevi oldukça faydalı bulacaklar. Ağ operatörlerinin ise bu işlevi çok sevmeyeceği açık. Facebook'un Messenger uygulamasının en önemli eksiği ise şimdilik video aramalarına izin vermemesi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi